AC je znechuceno, rozhodčí prý nadržují Barceloně

4. 4. 2012 8:48
Sudí opět čelí kritice z napomáhání Barceloně
Radost Zlatana Ibrahimovice
Radost Zlatana Ibrahimovice | Foto: Reuters

Praha - Katalánská Barcelona je patrně nejlepším fotbalovým týmem planety, nicméně dle soupeřů i jejich fanoušků jí až příliš často pomáhají blahosklonní rozhodčí.

Své by o tom mohla vyprávět Chelsea, která ani tři roky po vzájemném semifinále Ligy mistrů nemůže přijít na jméno arbitrovi jménem Tom Henning Övrebö.

Barcelona díky Messiho penaltám vyřadila AC Milán
FOTO Messi opět čaroval. Proti AC vytvořil další rekord

Nebo portugalský kouč José Mourniho, jenž si na nepřízeň sudích stěžuje téměř po každém "Clásicu". Koneckonců naštvaný byl i Arsenal, jemuž loni vadilo sporné vyloučení Robina van Persieho osmifinále LM.

Nejnověji se do řad údajně poškozených začlenil AC Milán, který se cítí ublížen dvěma penaltovými verdikty ve včerejším čtvrtfinálovém zápase Ligy mistrů na Nou Campu, jenž Katalánci vyhráli 3:1, a zajistili si tak popáté v řadě postup do semifinále milionářské soutěže.

Utkání řídil nizozemský sudí Bjorn Kuipers, jenž nejprve ve 14. minutě odpískal pokutový kop za jasný faul na Messiho, jenž sám poškozený jistě proměnil.

Emoce nicméně vzbudila situace ze 40. minuty, kdy za stavu 1:1 rozhodčí ukázal na penaltový puntík i po kontaktu Alessandra Nesty a Sergia Busquetse kvůli nijak nevybočujícímu tahání za dres při rozehrávce rohového kopu Barcelony.

Nařízenou penaltu pak okamžitě Messi proměnil a dal obhájcům titulu v Lize mistrů klíčový náskok.

"Míč byl mimo hru a on to stejně písknul. Je to zvláštní, podivné. Zničil tím celý zápas," myslí si někdejší útočník "Blaugrana" a nyní tahoun Milána Zlatan Ibrahimovič.

"Pořád tomu nerozumím, proč se tak rozhodl. Bez tohoto verdiktu by to bylo padesát na padesát. Jsem z toho znechucen," prohlásil po utkání švédský fotbalista. "Teď už rozumím, proč je Mourniho vždycky naštvaný, když tu hraje."

Z této rány v podobě druhé penalty se již AC Milán nevzpamatoval. Na začátku druhé půle navíc inkasoval potřetí z kopačky Andrése Iniesty a bylo rozhodnuto.

"Někdy jim rozhodčí vycházel v ústrety až moc. Ale nejsem si jistý, jestli to rozhodlo," tvrdí kouč Milána Massimiliano Allegri. "Při první penaltě jsme udělali chybu, nicméně při té druhé jim pomohl. Hrát s Barcou není nikdy snadné."

"Můžete si o rozhodčích říkat co chcete, ale my jsme postoupil popáté v řadě do semifinále. A to díky tvrdé práci a spoustě talentu," opáčil trenér Barcelony Pep Guardiola.

Sporná situace kolem branky na 2:1 (zdroj: youtube.com)