Výborná Slavia v generálce přejela francouzské Nice 4:1. O všechny góly se postaral Van Buren

16. 7. 2017 20:40
Pokud Slavia potřebovala před startem nové sezony zvednout sebevědomí, tak se to partě trenéra Jaroslava Šilhavého povedlo optimálně. Škoda a spol. suverénně přehráli 4:1 OGC Nice, třetí tým uplynulého ročníku francouzské nejvyšší soutěže. Zářil Mick van Buren, který dva góly připravil, dva sám vstřelil.
Mick van Buren vtrhl ve druhé půli na hřiště jako hladový vlčák
Mick van Buren vtrhl ve druhé půli na hřiště jako hladový vlčák | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Byť francouzské Nice přijelo do Prahy bez svých největších hvězd Balotelliho nebo Danteho, třetí tým francouzské ligy postavil v Edenu kvalitní tým v čele s útočníkem Alassanem Pléou. Nicméně hosté proti Slavii vůbec nic nepředvedli, gól ze standardní situace byl jejich jedinou střelou na brankáře Laštůvku.

To běžela osmá minuta, na přímý kop si naběhl trestuhodně nepokrytý Boscagli a hlavičkou nedal brankáři Laštůvkovi šanci.

Ve slávistické základní sestavě chyběl z tria hvězdných letních posil Altintop, naopak přednost před Ngadeuem dostal Souček. Pražané v generálce ukázali, že oproti jaru výrazně zapracovali na herním projevu. Snažili se o kombinační fotbal a Nice místy přehrávali. Hlavní letní posila Danny vymyslel tři šance, Škoda ani dvakrát Frydrych však branku nedali.

Gólově se slávisté začali prosazovat až po přestávce, kdy hru ještě víc oživil střídající Van Buren. Ve 47. minutě po jeho centru zahrál rukou ve vápně Lusamba a Škoda z penalty se štěstím srovnal. Hned za tři minuty Van Buren nahrál Škodovi a ten zblízka otočil skóre.

Nizozemský útočník se pak po asistenci dočkal i dvou gólů. Nejprve v 69. minutě zvýšil na 3:1 po Ngadeuově přihrávce a poté uzavřel skóre po Bořilově pasu. Domácí vyprovodil v závěrečných minutách skandovaný potlesk vestoje od více než 12 tisíc fanoušků.

"Samozřejmě jsme za takovýhle výsledek s takovýmhle soupeřem rádi. Myslím, že i kvalita naší hry oproti poslednímu zápasu tady se Celtikem, který jsme odehráli v Edenu před soustředěním, šla nahoru. Důkazem jsou nejen čtyři góly, ale i ve hře je určitý progres," řekl novinářům trenér Slavie Jaroslav Šilhavý.

"To, že jsme byli takhle produktivní, mě taky těší. Že si Milan Škoda udržel produktivitu, Mick van Buren tam přišel jako velká voda a nakonec z toho byl takovýhle skvělý výsledek. Musím kluky pochválit, ale nepřeceňujeme to. Byla to příprava, nešlo o body, nešlo o postupy, ale skalp takového týmu se cení," dodal kouč.

Slavia v sedmi zápasech letní přípravy čtyřikrát vyhrála a třikrát remizovala. Do sezony vstoupí 25. července úvodním zápasem 3. předkola Ligy mistrů proti vítězi duelu 2. předkola mezi Borisovem a Alaškertem Jerevan.