Vrba sledoval Hlouškovu asistenci na vítězný gól Norimberku

16. 2. 2014 19:49
Fotbalisté Norimberku ovládli bavorské derby a porazili Augsburg na jeho hřišti 1:0. Do utkání 21. kola německé ligy nastoupili v základní sestavě Norimberku.
Adam Hloušek
Adam Hloušek | Foto: Eduard Erben

Augsburg - Fotbalisté Norimberku ovládli bavorské derby a porazili Augsburg na jeho hřišti 1:0. Do utkání 21. kola německé ligy nastoupili v základní sestavě Norimberku čeští záložníci Ondřej Petrák a Adam Hloušek, jenž asistoval u jediné branky zápasu.

Jako střídající hráči do utkání zasáhli také záložník Augsburgu Jan Morávek a norimberský útočník Tomáš Pekhart. Duel v hledišti sledoval český reprezentační trenér Pavel Vrba.

Augsburg, který se před zápasem s Norimberkem pyšnil sérií osmi neprohraných ligových utkání v řadě, působil v prvním poločase aktivněji, tlak však nedokázal využít a po půli odcházeli hráči do šaten za stavu 0:0.

Na začátku druhého poločasu předváděl Norimberk útočnější fotbal a v 65. minutě se po přesném centru Adama Hlouška prosadil pojedenácté v sezoně švýcarský útočník Josip Drmič.

Tři minuty poté nahradil Kevina Vogta na hřišti Morávek, který výrazně podpořil snahu domácích o vyrovnání. Augsburg však vstřelit branku nedokázal a zůstal na devátém místě se ztrátou dvou bodů na pohárovou šestou příčku. Norimberk zaznamenal třetí vítězství v jarní části sezony a posunul se na 14. místo.

Německá fotbalová liga - 21. kolo:

Augsburg - Norimberk 0:1 (65. Drmič), Hertha Berlín - Wolfsburg 1:2 (21. Skjelbred - 58. Knoche, 78. Caligiuri).

1. Bayern Mnichov 21 19 2 0 57:9 59
2. Leverkusen 21 14 1 6 38:22 43
3. Dortmund 21 13 3 5 51:24 42
4. Schalke 21 12 4 5 41:30 40
5. Wolfsburg 21 11 3 7 35:25 36
6. Mönchengladbach 21 10 4 7 37:26 34
7. Mohuč 21 10 3 8 31:35 33
8. Hertha Berlín 21 9 4 8 32:26 31