Vrba: Hlava mi visí po celé Praze, nervózní proto už nejsem

Nejen Pavel Vrba měl před úvodním srazem dobrou náladu. Do smíchu bylo například i Petru Čechovi.
Stejně jako Tomáš Hübschman, který ale letos odehrál jen jeden soutěžní duel, první zápas play off Evropské ligy s Plzní.
Tomáš Rosický se po dlouhé době prosadil v ligovém zápase Arsenalu a brzy by měl s Gunners podepsat prodloužení smlouvy.
Daniel Pudil (vlevo) byl do reprezentace povolán po dvou letech. Jako náhrada za zraněného Ladislava Krejčího.
Matěj Vydra bude jedním ze dvou útočníků, které bude mít Pavel vrba k dispozici. Nedávno dal v Premier League gól Fulhamu
Foto: CPA Eduard Erben
Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
3. 3. 2014 12:30
Pavel Vrba na pondělním setkání s novináři však přiznal, že při setkání s hráči nervózní nebyl, stejně jako nebude nervózní před svou středeční premiérou na reprezentační lavičce proti Norsku.

Praha - Konečně se dočkal. Po třech měsících ve funkci trenéra české fotbalové reprezentace potkal najednou všechny své svěřence.

Pavel Vrba na pondělním setkání s novináři však přiznal, že při setkání s hráči nervózní nebyl, stejně jako nebude nervózní před svou středeční premiérou na reprezentační lavičce proti Norsku.

Nervozitu si prý už odbyl tím, když poprvé viděl svůj obličej na billboardech zvoucích fanoušky právě na středeční přípravný duel v Synot Tip Areně, v pražském Edenu.

"Vzhledem k tomu, jak o tom píší média, jsem vůbec nervózní nebyl. Spadlo to ze mě, když jsem viděl plakáty se svou hlavou po celé Praze, hrají to všechna rádia. Ani jsem se nestačil otočit a zpoza rohu na mě koukal další Vrba. Takže jsem úplně v pohodě," smál se Vrba.

Pane Vrbo, jak vnímáte svou roli spasitele národního týmu? Nebojíte se toho, že nesplníte očekávání fanoušků? Vždyť s výjimkou dvou hráčů jste proti Norsku povolal stejnou sestavu jako váš předchůdce Michal Bílek...
To jsou konečně pořádní novináři (smích). Já nejsem žádný spasitel. Těžko můžeme něco změnit okamžitě, to prostě nejde. Jen budu tlačit hráče na trénincích k tomu, aby si zažili věci, na které jsem zvyklý. Ale nikdo ode mě nemůže čekat, že během jednoho společného tréninku jak mávnutím proutku všechno změním.

Můžete ale změnit styl hry, který praktikoval pan Bílek...
Většina hráčů, kromě brankářů a stoperů, splňuje mou ofenzivní filozofii, čtyři hráče už jsem vedl v Plzni, u těch to bude úplně jednoduché, ti budou vědět hned a ostatní se do toho určitě rychle dostanou. Všichni hráči navíc v tuto chvíli pravidelně hrají
v klubech, kde jsou vedeni do ofenzivního fotbalu, postavení, takže s tím nebude problém.

Prozradíte tedy, jaké konkrétní pokyny hráčům dáte?
Kvalita hráčů je taková, že na určité pokyny dokážou reagovat okamžitě. I vy budete moct po středečním zápase posoudit, jestli se to mužstvo v něčem změnilo. Mám nějaké myšlenky a chci, aby hráči měli v určitých částech určité postavení. Takže některé věcí se asi změní, ale určitě budeme potřebovat čas, abychom si určité věci zažili.

Už jste stihl obhlédnout, jestli vůbec přijeli na sraz všichni hráči, které jste povolal?
Až na Láďu Krejčího, kterého nahradil Dan Pudil, jsou tady všichni nominovaní. Co jsem viděl, tak jsou všichni hráči v pořádku, Marek Suchý sice o víkendu nehrál, měl trošku problémy. Ale byly to problémy takové, které nejsou dlouhodobé, spíš jednoho dvou dnů. Marek chtěl přijet a měl by být do středy v pořádku. Mám čisté svědomí, vybrali jsme to nejlepší, co teď máme. Dlouhodobě jsme se dívali, kdo by měl hrát, takže jsme nepředpokládali, že bychom někoho doplnili kvůli jeho aktuální formě.

Oproti minulým zvyklostem hráči nejprve po svém příletu do Prahy mluví nejprve s novináři a pak se teprve společně sejdou na společném obědu. To byl váš nápad?
Je to podle mě jednodušší. Hráči si odbudou povinnosti a pak je budu mít celý den pro sebe. Budu mluvit nejprve se všemi najednou, ale také s každým individuálně. Chceme být s nimi v kontaktu každou minutu, sbírat informace, věnovat se jim. Abychom byli nejen dobře připraveni na středeční zápas, ale hlavně abychom se poznali líp. Abych o těch hráčích zjistil co nejvíc. Namluvíme toho dost, nebojte se," (smích). 

A zbude vám tedy čas na klasický trénink?
Žádného kondičního trenéra nepotřebujeme, Cooperovy testy od nás nečekejte. Tréninky budeme mít normální, určitě nebude seznamovací. Bude to spíš o nějakých taktických věcech. Dnes a zítra se budeme věnovat věcem, které chceme hrát a které budeme chtít použít třeba už v zápase s Norskem.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy