Vlčkovo povedené jubileum. Budějovice srazil dvěma góly

Ivo Pospíšil, ip
8. 3. 2010 19:20
Slavia - Č.Budějovice 3:2
Stanislav Vlček pomohl dvěma góly k vítězství Slavie
Stanislav Vlček pomohl dvěma góly k vítězství Slavie | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - To byl zápas (i když spíše jen první poločas) hodný obhájce mistrovského titulu.

Fotbalisté pražské Slavie udrželi po osmnáctém kole kontakt s předními příčkami, když přestříleli v pondělní dohrávce před vlastními fanoušky České Budějovice 3:2.

Snad ani lepší 400. ligové utkání si nemohl přát i útočník Stanislav Vlček, který nahradil v základní sestavě zraněného Adama Hlouška a podílel se na cenné výhře dvěma brankami. Tou úvodní a později i rozhodující.

Vršovický celek se tak vrátil na páté místo, přičemž ztrácí na vedoucí Teplice šest bodů.

V Edenu možná ještě někteří fanoušci nestačili ani usednout na svá místa, když už se poprvé měnilo skóre. Akce z druhé minuty ovšem nevypadala zpočátku až tak nebezpečně.

Bránící Hunal se původně snažil odvrátit centr za obranu do zázemí, ale trefil přitom stínujícího Naumova, od něhož se nakonec míč šťastně odrazil k Vlčkovi, a ten z bezprostřední blízkosti nemohl do prázdné brány jednoduše nedat.

Úřadující mistr pokračoval i nadále v aktivitě a o chvíli později mohl svůj náskok zvýšit. Hlavičku Naumova však brankář Kučera pohotově lapil.

Na světelné tabuli svítila jedenáctá minuta, když si za nepříliš jistou obranu Jihočechů naběhl opět Stanislav Vlček. Tentokrát však tolik štěstí jako při první trefě neměl.

Míč se totiž po jeho střele odrazil od tyče do tyče, přičemž ho pak za brankovou čáru nedopravil ani doběhnuvší Naumov s Grajciarem.

Budějovice nakonec dvakrát skórovaly...

Hosté směrem dopředu příliš nehrozili, zato však prokázali velkou produktivitu. Pozitivně naladěné ochozy zmrazil poprvé v šestadvacáté minutě Peter Černák, jehož povedená dalekonosná rána překonala i gólmana Seneckého.

Slavia ovšem nadále pokračovala ve své hře a mohla se po chvíli znovu vrátit do vedení. Naumov nicméně svou další hlavičkou ani tentokrát Kučeru nepřekonal.

Povedlo se to až o sedm minut později Petru Jandovi. Ten využil předchozí pokus Trubily, jehož hlavička se odrazila jen od břevna, a pohotovým zakončením rozpoutal v ochozech další gólovou radost.

O chvíli později mohl zvýšit vedení znovu Makedonec Naumov. I do třetice ale v zakončení selhal, respektive Kučera jeho střelu po samostatném úniku znovu vychytal.

Prakticky z protiútoku proto přišel trest. Aktivního Zdeňka Ondráška neodstavila po rychlém brejku od balónu ani čtveřice bránících slávistů a střela budějovického forvarda nakonec propadla přes Seneckého až do sítě - 2:2.

...Slavii však spasil před přestávkou znovu Vlček

Karel Jarolím na lavičce domácích jen marně kroutil hlavou. Zdálo se, že se do kabin půjde za nerozhodného stavu, ale to by svůj velký podvečer neměl prožít Stanislav Vlček.

Bývalý forvard belgického Anderlechtu si totiž ve čtyřiačtyřicáté minutě naběhl na přesný centr Grajciara (který brankář Kučera podběhl) a korunoval výtečnou první půli svým druhým gólem.

Po přestávce tempo hry výrazně opadlo, domácí se už spíše soustředili na zlepšení své obranné fáze, a Budějovice jen těžko dostávaly až před brankáře Seneckého.

Diváky tak na dlouhou dobu roztleskal v třiapadesáté minutě jen Grajciar, jehož technický pokus Kučera vytěsnil s vypětím všech sil. Svůj hattrick mohl později zkompletovat i Vlček, ale ani on v souboji jeden na jednoho Kučeru nepřekonal.

Když pak zkušený útočník v závěru opouštěl hřiště, dočkal se z kotle zasloužených ovací. Na druhém jarním vítězství Slavie pak už totiž nic nezměnil ani odvážný pokus Kroba, který však letěl jen nad břevno.