Vlček povede mužstvo Slavie, Nezmar je sportovní ředitel

Podívejte se na fotogalerii z posledního zápasu Stanislava Vlčka.
Už před zahájením na něho čekalo slavnostní uvítání, kde dostal od Aleše Řebíčka a Vladimíra Šmicra něco na památku, po boku mu stály obě jeho dcery.
Mladší z dcer s ním strávila i závěrečnou děkovačku.
Foto: CPA - Eduard Erben
Sport ČTK Sport, ČTK
29. 11. 2012 9:45
Stanislav Vlček i po ukončení aktivní kariéry zůstane ve fotbalové Slavii.

Praha - Bývalí fotbalisté Slavie Luboš Kubík a Stanislav Vlček budou pracovat ve vedení pražského klubu.

Kubík bude manažerem sportovního rozvoje. Vlček, který v pátek ukončil hráčskou kariéru, se stane vedoucím A-mužstva "sešívaných".

Další legenda, která po nedávném ukončení aktivní kariéry zamíří do fotbalového zákulisí, je bývalý hráč Liberce Jan Nezmar, který bude sportovním ředitelem Liberce.

Kubík má zkušenosti z MLS

Osmačtyřicetiletý Kubík se bude ve Slavii kompletně zabývat scoutingem a na starosti bude mít všechny věkové kategorie od patnáctiletých až po první tým. Vicemistr Evropy z roku 1996 dříve zastával podobnou funkci u reprezentace USA i v klubu Montreal Impact ze zámořské Major League Soccer.

"Jelikož tuto práci jsem dělal už v minulosti, tak jsem neváhal. Jsem rád, že jsem dostal tuto nabídku, a rád dám Slavii své zkušenosti a fotbalové oko," řekl na tiskové konferenci Kubík, který oblékal dres vršovického klubu v letech 1983-1988 a 1996.

Přeorientovat se na českou fotbalovou scénu pro něj prý nebude problém. "I když jsem pracoval pro americký fotbal, tak stále jsem byl v Čechách a měl naši ligu pod dozorem. Pro Montreal jsem dělal vyhledávače jenom pro Evropu, takže už jsem tady brouzdal vlastně celý rok a hledal pro ně hráče," připomněl Kubík.

Vlček bude ambasadorem

Šestatřicetiletý Vlček bude vedle vedoucího prvního týmu působit rovněž jako ambasador individuálních herních činností. Měl by být jakousi spojkou mezi hráči, trenérem a managementem.

"Se všemi věcmi se začínám pomalinku seznamovat. Vlastně i teď ještě dojíždím tréninkový cyklus s A-mužstvem. Přes zimní přestávku bude dost času na to, abych se s novou rolí sžil. Chci být co nejlépe k dispozici klubu a hlavně hráčům," uvedl Vlček. V pražském klubu jako hráč působil v letech 2004-2007 a poté od roku 2009.

Těší se, že teď pozná Slavii z jiného úhlu pohledu. "Zůstávám v kabině s A-mužstvem, u ligového fotbalu a budu mít možnost vidět kabinu z druhé stránky, což mě strašně láká. Doufám, že naše spolupráce bude pro celou Slavii přínosem," přál si člen Klubu ligových kanonýrů.

Kusý: změny byly nachystány už dlouho

Podle generálního ředitele Slavie Zbyňka Kusého nemají změny ve vedení souvislost s nepovedeným podzimem, kdy svěřenci trenéra Rady prohráli poslední čtyři utkání.

"Tyhle věci nebyly vyřešeny v posledních dnech. Je to záležitost, která se připravovala několik měsíců. U Standy (Vlčka) je to dohadování posledních měsíců a týdnů, s Lubošem (Kubíkem) jsme byli v kontaktu někdy od srpna," řekl Kusý.

Nezmar bude sportovním ředitelem

Bývalý fotbalista Jan Nezmar byl necelý týden po ukončení hráčské kariéry oficiálně jmenován sportovním ředitelem Slovanu Liberec. Severočeský klub o očekávaném kroku informoval na svých internetových stránkách.

Pětatřicetiletý Nezmar, který byl na přesunu do managementu s vedením Liberce domluvený dlouho dopředu, ukončil kariéru po posledním utkání podzimní části první ligy minulý týden na hřišti pražské Dukly.

V české nejvyšší soutěži Nezmar odehrál 311 zápasů a dal v nich 80 branek. S Libercem získal dva ligové tituly, působil také ve slovenském Ružomberoku. Loni se stal členem Klubu ligových kanonýrů, ve kterém jsou hráči se 100 a více ligovými trefami.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Trump nařídil stáhnout většinu amerických vojáků ze Somálska

Americký prezident Donald Trump nařídil stáhnout většinu amerických vojáků ze Somálska, oznámil Pentagon. Spojené státy mají v této africké zemi zhruba 700 vojáků. Jejich úkolem je pomáhat místní armádě porazit radikály ze skupiny Šabáb, která je napojená na mezinárodní teroristickou síť Al-Káida. Misi v Somálsku se ve Spojených státech velké pozornosti nedostává, přestože je klíčovým pilířem globálních snah Pentagonu porazit Al-Káidu.

Možné důsledky stažení amerických vojáků ze Somálska se Pentagon podle agentury Reuters v prohlášení snaží zlehčit. Experti však dlouhodobě varují, že stažení těchto sil může vést k vážnému zhoršení bezpečnostní situace v africké zemi. Pentagon uvedl, že snížení počtu vojáků nepředstavuje změnu americké pozice. 

Rozhodnutí šéfa Bílého domu Reuters označil za součást širšího Trumpova záměru snížit počty amerických vojáků na zahraničních misích před tím, než v lednu 2021 opustí Bílý dům. Snížit se má také počet amerických vojáků v Iráku a Afghánistánu.

Další zprávy