VIDEO Povedená premiéra Kadlece. Centroval na vítězný gól

25. 8. 2013 17:27
Václav Kadlec debutoval v Bundeslize výhrou Frankfurtu 2:0 na hřišti Braunschweigu.
Na prvním gólu Frankfurtu se centrem podílel Václav Kadlec | Video: youtube.com

Praha - Vítězný úvod svého angažmá ve Frankfurtu zažil Václav Kadlec. Český útočník v zápase 3. kola Bundesligy na hřišti Braunschweigu nechyběl v základní sestavě a odehrál 80 minut.

Jednadvacetiletý útočník, jenž do Německa přišel ze Sparty minulý týden, se okonce podílel na rozhodující brance utkání. V 52. minutě jeho centr z pravé strany zužitkoval ke gólové střele, kterou ještě tečoval do protipohybu brankáře Davariho obránce Ermin Bičakčič, Alexander Meier.

O deset minut později přidal druhou trefu Stefan Aigner a Frankfurt si za výhru 2:0 připsal první tři body.

Na posledních deset minut střetnutí pak Kadlece vystřídal záložník Jan Rosenthal.

Morávek slaví vítězství Augsburgu

Stejně jako Braunschweig čekají na premiérové body fotbalisté Stuttgartu, kteří prohráli 1:2 v Augsburgu, v jehož dresu odehrál celý zápas záložník Jan Morávek. Augsburg šel do vedení v 6. minutě zásluhou Hamita Altintopa, do přestávky pak přidal druhou branku domácích hlavou po centru z přímého kopu obránce Jan-Ingwer Callsen-Bracker. Hosté již stihli pouze zkorigovat výsledek penaltou Vedada Ibiševiče.

Posledních dvacet minut navíc dohrávali bez vyloučeného Ibrahimy Traorého. Jeho červená karta byla osmou v tomto ligovém kole, což je nový bundesligový rekord.