Soupeř Plzně v lize ztratil, Villarreal doma s Eibarem jen remizoval

22. 11. 2015 18:37
Villareal zachraňoval alespoň bod až v závěru.
Villareal zachraňoval alespoň bod až v závěru. | Foto: Reuters

Villarreal - Fotbalisté Villarrealu, kteří budou ve skupině Evropské ligy hrát s Plzní, se po remíze 1:1 s Eibarem dostali na čtvrté místo španělské ligy. Remízu přitom vybojovali až v závěru, deset minut před koncem se podařilo vyrovnat Jaumemu Costovi.

Eibar vedl od 27. minuty, kdy se prosadil Sergi Enrich, který pohotovým volejem poslal do sítě Bastónův centr. Hosté mohli těsně před půlí náskok zvýšit, jenže Dani Gárcia z pokutového kopu Aréolu nepřekonal.

Domácí sice byli v druhém poločase lepší, dlouho se jim ale nedařilo v zakončení. Suárez střílel těsně vedle, Soriana vychytal Riesgo a Castillejovi vykopl míč z brány jeden z obránců. Vyrovnat se podařilo až Costovi, který po Suárezově přihrávce poslal míč s pomocí tyče do sítě. Hosté už v té dobře hráli bez vyloučeného Keka.