Podívejte se, jak prožíval Krakov v EL zprávu o postupu
Fanoušci Wisly Krakov.
Fanoušci Wisly Krakov. | Foto: Reuters

Krakov - Večer jak z holywoodského filmu o podceňovaném sportovním týmu, který nakonec ke štěstí přišel, si prožili ve středu večer hráči a fanoušci Wisly Krakov.

Před posledním zápasem ve skupině K Evropské ligy totiž nutně potřebovali porazit na domácím hřišti nejsilnější tým skupiny Twente Enschede a zároveň museli spoléhat na to, že Fulham, jejich největší konkurent v boji o postup, doma zaváhá s outsiderem z Odense.

První část úkolu Wisla před domácími fanoušky splnila, když Twente i s českým záložníkem Tomášem Jirsákem v sestavě porazila 2:1.

Jenže činili se i Fulham s Marcelem Gecovem v základu, který nad Odense vedl již 2:0 a ještě v devadesáté minutě držel postupové skóre 2:1.

VIDEO Kozák řídil postup Lazia do playoff Evropské ligy
Grygera se dnes ve Vailu konečně dočká operace kolena

V tu chvíli se zdálo, že je pro Poláky vše ztraceno.

Jenže zatímco fanoušci i hráči Wisly v Krakově po závěrečném hvizdu utkání s Twente již smutnili nad promarněnou příležitostí k postupu, srovnal na fulhamské Craven Cottage v poslední minutě nastavení Fall na konečných 2:2.

A protože žádný další gól už v Londýně nepadl, postoupili do pátečního losování jarní části Evropské ligy Krakovští. V osudí nenasazených týmu mimochodem doplní Legii Varšava a třeba i Viktorii Plzeň.