14. 12. 2011 23:10
Kozák se trefil vůbec poprvé v této sezoně
Libor Kozák se trefil vůbec poprvé v této sezoně
Libor Kozák se trefil vůbec poprvé v této sezoně | Foto: Reuters

Řím - Libor Kozák zařídil svým premiérovým gólem v sezoně postup Lazia Řím do jarního 1. kola play off Evropské ligy.

Dvaadvacetiletý útočník, který nastoupil v tomto ročníku teprvé pošesté a podruhé v základní sestavě, se trefil v zápase proti Sportingu Lisabon ve 42. minutě, když skóroval svým tradičním způsobem - hlavičkou mimo dosah brankáře.

V 55. minutě pak výhru Lazia 2:0 potvrdil Sculli.

Lazio bojovalo na dálku o postup s přemožitelem pražské Sparty v předkole - rumunskou Vaslují. Té sice stačila k postupu jakákoliv výhra na hřišti FC Curych, jenže prohrála 0:2. Z prvního místa pak postoupil Sporting, jenž si však postup zajistil už dříve.

Další giganti pro Plzeň? Nabízejí se Citizens a United
Evropská liga: Postupuje Schalke, Lokomotiv a Stoke

Podívejte se na Kozákův gól (zdroj: youtube.com) - Článek pokračuje pod videem

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Postoupil i Salcburk s Besiktasem

Dalším postupujícím je Salcburk, který v divokém zápase vyhrál 3:2 na hřišti Slovanu Bratislava.

Slovanu nestačily ani dva rychlé góly exsparťana Miloše Lačného
Slovanu nestačily ani dva rychlé góly exsparťana Miloše Lačného | Foto: ČTK

Salcburk sice už v 6. minutě prohrával zásluhou dvou gólů exsparťana Miloše Lačného 0:2, ve 25. minutě však vyrovnal a dál ho posunul vlastní gól dalšího exsparťana v dresu Slovanu Mariána Hada v 52. minutě.

Rakouský tým postoupil díky lepším vzájemným zápasům na úkor Paris St. Germain, jemuž nestačila ani výhra 4:2 nad předem jistým vítězem skupiny - Atlétikem Bilbao.

Vedle Lazia si postup zajistil i Besiktas Istanbul, jenž na svém hřišti porazil Stoke City 3:1. Tým českého reprezentačního obránce Tomáše Sivoka si tak zajistil postup na úkor Dynama Kyjev, navíc se posunul na první místo před Stoke.

Besiktas je tak dalším týmem, který bude moci narazit v 1. kole play off na fotbalisty Plzně. Dalším týmem je bruselský Anderlecht, který v sestavě s českým záložníkem Lukášem Marečkem doma porazil Lokomitiv Moskva 5:3 a vyhrál skupinu jako jediný tým bez ztráty bodu.

Fulham přišel o postup až v nastavení

Vypadl naopak loňský finalista soutěže z Fulhamu, který přišel o postup až ve druhé minutě nastavení.

Fulham odchází poražen
Fulham odchází poražen | Foto: Sport

V domácím zápase s dánským Odense, které už si postup zajistit nemohlo, Fulham vedl po poločase o dvě branky a od 64. minuty o gól

V 92. minutě však vyrovnal na 2:2 Fall, čemuž nezabránil ani český záložník Marcel Gecov, jenž odehrál za Fulham celý zápas.

Na úkor Fulhamu postoupila Wisla Krakow, která doma porazila již jistého lídra Twente Enschede 2:1. Devadesát minut v sestavě polského týmu odehrál český záložník Tomáš Jirsák.

Dalším postupujícím je Steaua Bukurešť, která v přímém boji o postup porazila kyperskou Larnaku 3:1. K postupu jí navíc pomohlo i Schalke, které vyhrálo na hřišti dalšího adepta na postup Maccabi Haifa 3:0.

Skupina E:

Dynamo Kyjev - Maccabi Tel Aviv 3:3 (2:0)

Branky: 17. a 81. Gusev, 12. vlastní Jeini - 49. Vered, 62. Atar, 75. Dabúr. ČK: 47. Almeida, 56. Chačeridi (oba Dynamo).

Besiktas Istanbul - Stoke 3:1 (0:1)

Branky: 59. Fernández z pen., 74. Pektemek, 82. Edu - 29. Fuller. ČK: 58. Upson (Stoke).

1. Besiktas Istanbul 6 4 0 2 13:7 12
2. Stoke 6 3 2 1 10:7 11
3. Dynamo Kyjev 6 1 4 1 7:7 7
4. Maccabi Tel Aviv 6 0 2 4 8:17 2

Skupina F:

Slovan Bratislava - Salcburk 2:3 (2:2)

Branky: 3. a 6. Lačný - 19. Jantscher z pen., 24. Leonardo, 52. vlastní Had.

Paris St. Germain - Athletic Bilbao 4:2 (2:1)

Branky: 21. Pastore, 41. Bodmer, 85. vlastní Peréz, 90. Hoarau z pen. - 3. Aurtenetxe, 55. López.

1. Athletic Bilbao 6 4 1 1 11:8 13
2. Salcburk 6 3 1 2 11:8 10
3. Paris St. Germain 6 3 1 2 8:7 10
4. Slovan Bratislava 6 0 1 5 4:11 1

Skupina J:

Maccabi Haifa - Schalke 04 0:3 (0:1)

Branky: 7. vlastní Buljat, 84. Marica, 90.+1 Wiegel.

Steaua Bukurešť - AEK Larnaka 3:1 (0:0)

Branky: 70. a 85. Nikolič, 55. Rusescu z pen. - 61. Pintado.

1. Schalke 04 6 4 2 0 13:2 14
2. Steaua Bukurešť 6 2 2 2 9:11 8
3. Maccabi Haifa 6 2 0 4 10:12 6
4. AEK Larnaka 6 1 2 3 4:11 5

Skupina K:

Wisla Krakov - Twente Enschede 2:1 (1:1)

Branky: 12. Gargula, 46. Genkov - 39. De Jong.

Fulham - Odense 2:2 (2:0)

Branky: 27. Dempsey, 31. Frei - 64. Andreasen, 90.+2 Fall.

1. Twente Enschede 6 4 1 1 14:7 13
2. Wisla Krakov 6 3 0 3 8:13 9
3. Fulham 6 2 2 2 9:6 8
4. Odense 6 1 1 4 9:14 4

Skupina L:

Sturm Štýrský Hradec - AEK Atény 1:3 (0:2)

Branky: 59. Kainz - 11. Manolas, 44. Burns, 77. Klonaridis.

Anderlecht - Lokomotiv Moskva 5:3 (2:1)

Branky: 33. Kljestan, 39. Canesin, 57. Wasilewski, 61. Suárez, 78. Gillet - 69. z pen. a 89. Syčev, 21. Ignatěv. ČK: 83. Ivanov (Lokomotiv).

1. Anderlecht 6 6 0 0 18:5 18
2. Lokomotiv Moskva 6 4 0 2 14:11 12
3. AEK Atény 6 1 0 5 8:15 3
4. Sturm Štýrský Hradec 6 1 0 5 5:14 3