VIDEO Sivok skóroval a pomohl Besiktasi vyhrát pohár

12. 5. 2011 8:30
Sivokův tým porazil Büyüksehir na penalty
Tomáš Sivok se prosadil svým typickým způsobem, hlavičkou po trestném kopu.
Tomáš Sivok se prosadil svým typickým způsobem, hlavičkou po trestném kopu. | Foto: Reuters

Kayseri - Především českému stoperovi Tomáši Sivokovi mohou děkovat fotbalisté Besiktase Istanbul, kteří ve středu získali počtvrté během šesti let Turecký pohár.

Ve finálovém zápase proti městskému rivalovi Büyüksehiru totiž favorit prohrával ještě dvanáct minut před koncem 1:2. Pak si ale na trestný kop parádně naskočil právě český reprezentant a hlavou poslal duel do prodloužení.

Messi a spol. slaví. Barcelona má třetí titul v řadě
VIDEO Gattuso slavil titul po svém. Nadával trenérovi

O vítězi nakonec musely rozhodnout pokutové kopy a při nich měli hráči Besiktasu pevnější nervy.

Pro istanbulský velkoklub, který se v lize trápí, bylo vítězství v poháru poslední možností, jak si zajistit účast v příštím ročníku Evropské ligy.

Tomáš Sivok vyhrál domácí pohár s Besiktasem už podruhé, poprvé se radoval před dvěma lety.