Video: Piquého kvůli podpoře katalánské samostatnosti fanoušci reprezentace vypískali

ČTK ČTK
3. 10. 2017 15:20
Fanoušci španělské fotbalové reprezentace vypískali na srazu před kvalifikačními zápasy obránce Barcelony Gerarda Piquého. Kvůli jeho podpoře katalánské samostatnosti.
Gerard Piqué
Gerard Piqué | Foto: Reuters

Madrid - Obránce Barcelony Gerarda Piquého kvůli podpoře samostatnosti Katalánska na tréninku španělské reprezentace vypískali fanoušci. Třicetiletý fotbalista odsoudil zásah španělské vlády proti lidem, kteří hlasovali v nedělním referendu, a sám zpochybnil svou budoucnost v národním týmu.

V tréninkovém centru Las Rozas nedaleko Madridu se shromáždilo asi tisíc fanoušků a většina z nich na Piquého po příchodu na hřiště začala pískat a bučet. Někteří příznivci slovně či transparenty zkušeného stopera uráželi a vyzývali k odchodu.

Piqué po nedělním ligovém utkání Barcelony s Las Palmas (3:0), které se na stadionu Camp Nou hrálo bez diváků, prohlásil, že je připraven opustit národní tým, pokud si někdo myslí, že dělá problémy.

"Piqué má stále motivaci a chuť reprezentovat. Jeho chování v národním mužstvu vždycky bylo příkladné," řekl trenér Španělska Julen Lopetegui. Jeho výběr má blízko k přímému postupu na mistrovství světa v příštím roce, před závěrečnými kvalifikačními zápasy s Albánií a Izraelem vede skupinu o tři body před Itálií.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Česká firma Lanex dodá Rusku lana na upevnění tankerů za miliony

Výrobce lan a produktů z technického textilu Lanex z Bolatic na Opavsku získal v Rusku unikátní zakázku na dodávku vysokopevnostních lan, která budou sloužit v přístavech k upevnění velkých tankerů. Dodá sedm tun lan za více než pět milionů korun, řekla Ivana Gračková, mluvčí skupiny BR Group, do níž Lanex patří.

Vysokopevnostní lodní lano o průměru 48 milimetrů dodá firma společnosti Morservis z Novorossijsku. "Celá dodávka je ve finančním objemu přesahujícím pět milionů korun a expedovat se bude nejpozději do 20. června. Lana jsou tak pevná, že na ně můžete zavěsit třeba kamion. Nahrazovat budou i lana ocelová," řekla Gračková. Zakázka je podle ní výjimečná celkovým objemem i velkým průměrem lana.

Zdroj: ČTK
Další zprávy