VIDEO Messi geniálně podstřelil zeď a srazil Uruguay

13. 10. 2012 9:56
Argentinští fotbalisté v kvalifikaci MS porazili Uruguay a dál jsou první v tabulce.

Mendoza - Fotbalisté Argentiny porazili zásluhou dvou gólů Lionela Messiho a jedné trefy Sergia Agüera 3:0 Uruguay a po osmém kole dál vedou jihoamerickou kvalifikaci o postup na mistrovství světa 2014.

V domácích zápasech nezaváhali ani oba jejich hlavní pronásledovatelé Kolumbie a Ekvádor a po polovině kvalifikačních bojů následují za lídrem stále s jednobodovým mankem. Čtvrtá Uruguay naopak ztratila s vedoucí trojicí kontakt.

Messi zlomil odpor soupeře až po hodině hry

Hvězdný Messi zlomil v jihoamerickém "Clásiku" odpor Uruguayců až v 66. minutě. V odvetě za čtvrtfinálovou porážku v penaltovém rozstřelu na loňské Copa América, kterou Argentina pořádala, tím odstartoval povedenou čtvrthodinu. Během ní zvýšil útočník Manchesteru City Agüero a sám trojnásobný nejlepší fotbalista světa ji završil povedeným přímým kopem.

Dvěma góly ve druhém poločase se zaskvěl i kolumbijský kanonýr Atlétika Madrid Falcao a jeho trefy z 52. a poslední minuty znamenaly vítězství 2:0 nad poslední Paraguayí.

Falcao před necelými dvěma týdny chyběl Atlétiku proti Plzni v Evropské lize (1:0), o uplynulém víkendu už ale ve španělské nejvyšší soutěži skóroval a nyní prodloužil svoji sérii s alespoň jedním vstřeleným gólem na devět zápasů.

Kromě Messiho a Falcaa se blýskl i Caicedo

Dvougólového střelce měl ve svém týmu i Ekvádor při vítězství 3:1 nad Chile. Domácí v utkání hraném v Quitu v nadmořské výšce téměř 3000 metrů sice po vlastní brance Paradese prohrávali, ale Felipe Caicedo ještě do přestávky vyrovnal a ve druhém poločase tento útočník Lokomotivu Moskva dokonal obrat. Při penaltě za "červený" faul obránce Pabla Contrerase ale uspěl až s dorážkou, protože jeho první střelu vyrazil Miguel Pinto.

Chilané nakonec po vyloučení Artura Vidala dohrávali zápas v devíti a početní převahu ještě využil v nastaveném čase Segundo Castillo.

Ve zbývajícím utkání týmů ze spodní části tabulky Bolívie doma remizovala s Peru 1:1.

Z devítičlenné kvalifikační skupiny postoupí na šampionát do Brazílie čtyři týmy, pátý celek čeká baráž.

Kvalifikace na MS 2014 ve fotbale - jihoamerická zóna CONMEBOL:

Mendoza: Argentina - Uruguay 3:0 (0:0)
Branky: 66. a 80. Messi, 75. Agüero.

La Paz: Bolívie - Peru 1:1 (0:1)
Branky: 51. Chumacero - 21. Marino.

Barranquilla: Kolumbie - Paraguay 2:0 (0:0)
Branky: 52. a 90. Falcao.

Quito: Ekvádor - Chile 3:1 (1:1)
Branky: 33. a 55. Caicedo, 90.+3 Castillo - 25. vlastní Paredes. ČK: 53. Contreras, 85. Vidal (oba Chile).

1. Argentina 8 5 2 1 18:6 17
2. Kolumbie 8 5 1 2 14:6 16
3. Ekvádor 8 5 1 2 11:8 16
4. Uruguay 8 3 3 2 15:14 12
5. Chile 8 4 0 4 13:16 12
6. Venezuela 8 3 2 3 7:8 11
7. Peru 8 2 2 4 10:14 8
8. Bolívie 8 1 2 5 8:13 5