2. 8. 2011 10:30
Podívejte se na góly ze zápasu se Španělskem
Ladislav Krejčí (vlevo) vypichuje míč Španělovi Blázquezovi
Ladislav Krejčí (vlevo) vypichuje míč Španělovi Blázquezovi | Foto: Reuters

Chiajna - Přestože byli čeští fotbalisté na mistrovství Evropy hráčů do 19 let v Rumunsku pět minut od zisku titulu, nakonec po výhře 3:2 v prodloužení triumfovali mladí Španělé.

Tým Jaroslava Hřebíka přesto zanechal nejen ve finále, ale i na celém turnaje velmi dobrý dojem.

V pondělním finále v Chiajně nejvíce zaujal levý záložník pražské Sparty Ladislav Krejčí. Nejdříve v 52. minutě otevřel skóre, v sedmé minutě prodloužení pak přihrál na gól Patrika Láchy, který znamenal vedení 2:1.

Češi sahali po zlatu, Španělsko udeřilo v prodloužení

Obě Krejčího akce navíc patřily k nejlepším fotbalovým momentům na celém turnaji.

Při té první si to namířil z poloviny hřiště přímo na bránu, míč si potáhl na levou stranu k rohu pokutového území, a přestože proti němu stáli dva španělští obránci, Krejčí si počkal na správnou chvíli, poslal mezi nimi přízemní střelu na protější tyč, proti níž se brankář Badia natahoval marně.

Při druhé akci se dokonce pustil proti třem protihráčům, na levé straně si předkopl míč až téměř k brankové čáře, poslal přihrávku naslepo pod sebe a nabíhající Lácha ze vzdálenosti pokutového kopu překonal ve skluzu Badiu podruhé.