Vášně v Plzni! Brankář Dynama ležel v krvi, domácí dali gól

3. 5. 2013 23:25
Situace, z níž padl první plzeňský gól, vyvolala mezi fanoušky velké diskuze.
Škoda, že se plzeňský kapitán Pavel Horváth nemohl s rozhodčím domluvit, jestli v akci pokračovat | Foto: CPA

Praha - Velkou diskuzi mezi fanoušky vyvolala po páteční předehrávce 26. kola Gambrinus ligy mezi Plzní a Českými Budějovicemi (3:2 - reportáž čtěte ZDE) situace, z níž padnul úvodní gól Plzně.

Útočný faul, nebo penalta?

V 10. minutě se za nákopem do pokutového území hostů pustil plzeňský Jan Kovařík, míč si posunul před sebe, když vtom se ostře střetl s gólmanem Zdeňkem Křížkem.

Ten zůstal ležet na trávníku, ovšem hlavní sudí Karel Hrubeš nechal v hře pokračovat. Míč se přes Marka Bakoše dostal k Vladimíru Daridovi, jenž jej z hranice vápna napálil do sítě.

(Měl Hrubeš písknout faul na brankáře? Nebo šlo naopak o penaltový zákrok budějovického gólmana? Zaslouží si spílání hráči Plzně, že sami nezastavili hru? Diskutujte o tom na našem facebooku ZDE.)

Zakrvácený Křížek musel každopádně následně vystřídat. "Podle zprávy od lékaře má dvojitou zlomeninu čelisti. Alespoň mu popřeji, ať to má bez komplikací a rychle se uzdraví," řekl trenér Dynama Pavol Švantner.

Vrba se znovu zlobil

Plzeň sice o chvíli později přidala druhý gól, ale nakonec musela rozhodnout až trefou pět minut před koncem.

"Budějovice byly velmi rychlé v přechodové fázi. proto jsem hráčům říkal, že nesmíme propadat po našich standardních situacích. A přišla první a hned jsme z toho dostali gól," zlobil se kouč viktorie Pavel Vrba.

"Je to tím, že místo toho, aby se někteří hráči vraceli sprintem do obrany, tak vyklusávají a koukají se, jak to dopadne. Takhle se možná brzo budou koukat z míst, kde jim to nebude příjemné," zdvihnul už poněkolikáté na jaře varovný prst plzeňský lodivod.