Van Persie se zranil. Arsenalu bude chybět i na Barce

1. 3. 2011 18:18
Nizozemský forvard si nezahraje tři týdny
Robin van Persie je odnášen na nosítkách během utkání Nizozemsko - Itálie.
Robin van Persie je odnášen na nosítkách během utkání Nizozemsko - Itálie. | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalistům Arsenalu bude nejméně tři týdny chybět útočník Robin van Persie, který si v nedělním finále Ligového poháru proti Birminghamu poranil koleno.

Nizozemský reprezentant přijde mimo jiné o úterní odvetu osmifinále Ligy mistrů v Barceloně, kde bude tým českého záložníka Tomáše Rosického hájit náskok 2:1 z prvního utkání.

Van Persie se zranil v 39. minutě, když z voleje parádně poslal míč do sítě, ale nohou narazil do jednoho z bránících hráčů. Na hřišti vydržel až do 69. minuty. V závěru sledoval už z lavičky, jak jeho spoluhráči inkasují v předposlední minutě rozhodující gól, po němž Arsenal prohrál 1:2.

VIDEO Minela brankáře potopila Arsenal ve finále poháru
Arsenalu stačilo na obrat proti Barceloně pět minut
Barce hrozí, že bude v odvetě s Arsenalem bez Xaviho

Vicemistr světa Van Persie, jehož kariéru provázejí častá zranění, je v této sezoně nejlepším střelcem Arsenalu spolu se Samirem Nasrim. Oba dali ve všech soutěžích dohromady 14 gólů.