Vácha: Fanoušky nechápu, Superpohár pro ně není dost cenný

Podívejte se na oslavy fotbalistů Sparty po zisku Superpoháru.
Malá slečna Bičíková patřila mezi největší hvězdy předávacího ceremoniálu.
Sparťané jako první získali během pouhých dvou měsíců všechny tři české trofeje.
Po zisku ligového titulu a triumfu v Poháru České pošty si dnes přivlastnili podruhé v historii i Superpohár,...
... když na domácím stadionu na Letné porazili Viktorii Plzeň 3:0.
Foto: Aktuálně.cz
Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
19. 7. 2014 7:00
Zatímco na zápas 2. předkola Ligy mistrů s Levadií Tallin se na Spartu přišlo podívat více než deset tisíc diváků, v pátek jich na Letnou na Superpohár s Plzní přišlo jen necelých pět a půl tisíce.

Praha - Během dvou měsíců zvedli fotbalisté pražské Sparty nad hlavu trofej pro vítěze už potřetí. Ziskem Superpoháru tak po triumfech v lize a českém poháru dokonali mistrovský triple, což se ještě žádnému týmu v historii nepovedlo.

Jenže zatímco na úterní zápas 2. předkola Ligy mistrů s Levadií Tallin (7:0) se na Spartu přišlo podívat přes deset tisíc diváků, v pátek jich na Letnou na Superpohár s Plzní (3:0) přišlo jen necelých pět a půl tisíce.

I když šlo o reprízu finále Poháru České pošty a dvou nejlepších týmů v minulém ročníku Gambrinus ligy, někteří fanoušci Sparty se rozhodli utkání bojkotovat, čímž vyjádřili protest proti "fanouškovským" krokům předsedy FAČR Miroslava Pelty.

"Bylo by lepší, kdyby nám fandil plný stadion. Takže tomu rozhodnutí fanoušků nerozumím. Ale asi pro ně není Superpohár dostatečně cenná trofej," zlobil se po zápase záložník Sparty Lukáš Vácha.

Lukáši, jde na vás hodně vidět, že vás bojkot fanoušků Sparty mrzí. Nešlo tomu nějak zabránit?
S tím my nic neuděláme. Samozřejmě na to mám svůj názor, ale my jsme hráči a nemůžeme je podpořit v tom, že bychom něco také bojkotovali. My jsme tu od toho, abychom hráli a vyhrávali pro ně trofeje. Tohle je věc, kterou neovlivníme. Bylo by to hezčí, kdyby nám fandil plný stadion a nakonec viděl, jak zvedáme pohár, ale bohužel.

Jako první tým v historii jste získali tři trofeje během dvou měsíců. Za minulý rok jste tak v Česku vyhráli úplně všechno, co se dalo...
Zapsali jsme se tím do historie. A já jsem moc rád, že u toho mohu být. A myslím, že všichni sparťani, hráči i realizační tým jsme z toho nadšení. Navíc to podle mě bylo zcela zaslouženě.

Už v šesté minutě však kopala Plzeň penaltu a zápas mohl vypadat úplně jinak. Co jste si v tu chvíli říkal?
Říkal jsem si, že máme ještě 84 minut na to, abychom to otočili. Neproměnili ji, což bylo naše štěstí a jejich smůla. Tím vlastně proměnili svoji výhodu v nevýhodu a my jsme pak dokázali vstoupit do zápasu lépe, vstřelili jsme branku, poté druhou a pak už jsme si hlídali průběh zápasu.

Všechny vzájemné zápasy v posledních čtyřech letech skončily maximálně jednogólovou výhrou jednoho z týmu. Čekal jste, že tuto sérii zlomíte právě dnes?
Nečekal jsem, že to bude snadné. Už jsme se o tom bavili, já myslím, že soupeř má svoji kvalitu, což předváděl i dnes. Ale my jsme odehráli dobré utkání a využili všechny svoje šance. Byli jsme lepší a aktivnější než Plzeň a ze svých šancí jsme je potrestali.

Podle výsledku to vypadá, že jste si se soupeřem poradili suverénně...
Nechci říkat suverénně. My si chceme zachovávat stejnou tvář, jakou jsme si v minulé sezoně vybudovali. Snažíme se o stejný herní styl a reagovat na tempo zápasu. Co si říkáme v kabině, to plníme, a také to nese ovoce. Je ale dobré vědět, že nás Plzeň už pět zápasů neporazila.

Může tento zápas prozradit před nadcházejícím ligovým ročníkem?
O tom se teď nemůžeme bavit, protože ligová soutěž je dlouhodobá. Může se stát, že v průběhu ročníku dojde k nějaké krizi či výpadku a tohle byl jen jeden zápas.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Porota shledala expolicistu Chauvina vinným ve všech třech bodech žaloby v případě vraždy a zabití Afroameričana Floyda. Verdikt přečetl soudce

Floyd zemřel loni v květnu poté, co mu běloch Chauvin devět a půl minuty klečel na krku, i když si Floyd stěžoval, že nemůže dýchat. Případ vyvolal celosvětové protesty proti rasismu, násilí a debatu o rasismu a postupech policie v USA.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Ukrajinský prezident Zelenskyj vyzval ruského prezidenta Putina, aby přijel na východní Ukrajinu a projednal s ním snížení napětí

Zdroj: ČTK
Další zprávy