V nominaci Ázerbájdžánu na Čechy je i brankář Agajev z Boleslavi

ČTK ČTK
29. 9. 2017 20:04
Letní posila Mladé Boleslavi brankář Kamran Agajev nechybí v nominaci ázerbájdžánských fotbalistů na říjnové závěrečné zápasy kvalifikace mistrovství světa doma proti českému týmu a v Německu. Jednatřicetiletý gólman je jedním z pěti krajánků, které chorvatský trenér postsovětské republiky Robert Prosinečki zařadil do čtyřiadvacetičlenného výběru.
Ázerbájdžánský gólman Mladé Boleslavi Kamran Agajev
Ázerbájdžánský gólman Mladé Boleslavi Kamran Agajev | Foto: ČTK

Baku - Vedle Agajeva působí v zahraničí ještě obránce Pavel Pašajev v ukrajinské Olexandriji, záložníci Araz Abdullajev v kyperské Famagustě a Dimitrij Nazarov v německém Aue a útočník Renat Dadašov ve Frankfurtu.

Kostru národního týmu jako tradičně tvoří hráči mistrovského Karabachu, kterých je v nominaci devět včetně nejzkušenějšího reprezentanta země obránce Rašata Sadygova se 110 starty. Zřejmě největší hvězdou je ofenzivní záložník brazilský rodák Richard Almeida, jenž hraje za Ázerbájdžán teprve od června.

Ázerbájdžán už stejně jako český celek ztratil naději na postup na šampionát. Prosinečkiho svěřenci figurují na třetím místě skupiny C s jednobodovým náskokem na výběr trenéra Karla Jarolíma. Úvodní vzájemný duel vloni v Ostravě skončil bez branek a z tehdejší základní sestavy chybí v nominaci pouze záložník Arif Dašdemirov.

Zápas proti českému celku v Baku odehraje Ázerbájdžán 5. října a v Německu se představí 8. října.

Nominace Ázerbájdžánu na zápasy s ČR (5. října) a v Německu (8. října):

Brankáři: Kamran Agajev (Mladá Boleslav), Anar Nazirov (Zira), Emil Balajev (Sabail).

Obránci: Tarlan Gulijev (Inter Baku), Badavi Gusejnov, Rašat Sadygov, Maksim Medveděv (všichni Karabach), Pavel Pašajev (Olexandrija/Ukr.), Magomed Mirzabekov, Ruslan Abyšov (oba Neftči Baku), Urfan Abbasov.

Záložníci: Džavid Gusejnov (oba Gabala), Tamkin Chalilzade (Zira), Dimitrij Nazarov (Aue/Něm.), Araz Abdullajev (Anorthosis Famagusta/Kypr), Rachid Amirgulijev, Gara Garajev, Mahir Madatov, Afran Ismajlov, Richard Almeida,

Útočníci: Ramil Šejdajev (všichni Karabach), Ruslan Gurbanov (Gabala), Namig Aleskerov (Neftči Baku), Renat Dadašov (Frankfurt/Něm.).

 

Právě se děje

před 27 minutami

Na stovkách nádraží a pošt vzniknou místa pro výdej poštovních balíků

Na 144 železničních nádražích vzniknou místa pro výdej poštovních balíků. Dalších 135 výdejních boxů pak přibude na pobočkách pošt. Správa železnic se na tom dohodla s Českou poštou, uvedly ve středu obě společnosti. Výdejní místa bude provozovat vysoutěžená zásilková firma.

Výdejních boxů by po celé republice mělo být skoro 300. K dispozici budou ve 144 stanicích, například na hlavních nádražích v Plzni, Praze či Olomouci, dále také v Havlíčkově Brodě nebo Hodoníně. Se 135 místy se pak počítá i na pobočkách České pošty. Na umístění boxů ve vytyčených lokalitách bude nyní vypsána veřejná soutěž, nájemní smlouva s vítězem soutěže bude uzavřena na pět let. V následujících letech se předpokládá zřízení boxů i v dalších lokalitách.

"Naším cílem je postupně rozšířit portfolio služeb, které na nádražích mohou denně využít nejenom cestující, ale i každý kolemjdoucí. Zřízení výdejních boxů je prvním z těchto kroků, věřím, že novou službu veřejnost ocení," uvedl generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda.

Zdroj: ČTK
před 39 minutami

Sudetští Němci na sjezdu udělí cenu českému exministrovi kultury Hermanovi

Sudetoněmecké krajanské sdružení (SL) na červencovém sjezdu v Mnichově udělí bývalému českému ministrovi kultury Danielu Hermanovi nejvyšší vyznamenání, kterým je Evropská cena Karla IV. Ve středu to oznámilo krajanské sdružení, které zastupuje zájmy sudetských Němců odsunutých po druhé světové válce z Československa a jejich potomků. Mluvčí sudetských Němců Bernd Posselt v prohlášení označil Hermana za člověka, který pomáhá ostatní spojovat a usmiřovat.

Nejvyšší představitel sudetských Němců Posselt uvedl, že Herman je mimořádným křesťanským stavitelem mostů a usmiřovatelem. Cenu si Herman převezme v sobotu 17. července.

Herman navštívil sudetoněmecký sjezd v roce 2016 jako první člen české vlády. V tehdejším projevu, ve kterém sudetské Němce pozdravil oslovením milí krajané, připomněl nacistické zločiny i násilnosti Čechů při poválečném odsunu německy mluvícího obyvatelstva. Vyjádřil také lítost nad těmito událostmi. Sjezdu se Herman zúčastnil také v roce 2019, který byl kvůli pandemii nemoci covid-19 zatím poslední. Tehdy byl jedním z řečníků, kteří gratulovali dlouholeté šéfce Izraelitské kulturní obce v Mnichově a Horním Bavorsku Charlotte Knoblochové k Evropské ceně Karla IV.

Zdroj: ČTK
Další zprávy