Trpišovský: Musíme doufat, že Marseille bude mít horší den

ČTK ČTK
30. 9. 2015 18:41
Trenér libereckých fotbalistů Jindřich Trpišovský považuje Marseille za mužstvo dvou tváří. Věří, že Olympique bude mít ve čtvrtečním utkání základní skupiny Evropské ligy horší den a Slovan toho využije k tomu, aby po úvodní porážce s Bragou překvapivě ve Francii bodoval. "Marseille je mužstvo dvou tváří, které dokáže zahrát na mimořádné úrovni, ale dokáže taky v některých utkáních propadnout. Je to v uvozovkách podobné mužstvo jako my v tom, že je tam nový trenér, deset hráčů odešlo, osm jich přišlo. Ale v tom podobnost asi končí a začínají rozdíly," řekl Trpišovský s úsměvem novinářům.
Kouč Liberce Jindřich Trpišovský
Kouč Liberce Jindřich Trpišovský | Foto: Milan Kammermayer

Marseille - Trenér libereckých fotbalistů Jindřich Trpišovský považuje Marseille za mužstvo dvou tváří. Věří, že Olympique bude mít ve čtvrtečním utkání základní skupiny Evropské ligy horší den a Slovan toho využije k tomu, aby po úvodní porážce s Bragou překvapivě ve Francii bodoval.

"Marseille je mužstvo dvou tváří, které dokáže zahrát na mimořádné úrovni, ale dokáže taky v některých utkáních propadnout. Je to v uvozovkách podobné mužstvo jako my v tom, že je tam nový trenér, deset hráčů odešlo, osm jich přišlo. Ale v tom podobnost asi končí a začínají rozdíly," řekl Trpišovský s úsměvem novinářům.

Umí zazářit i vybouchnout

Marseille v úvodním utkání skupiny zvítězila 3:0 v Groningenu, ale o víkendu prohrála doma v lize s Angers. "Odehráli fantastické utkání třeba s Lyonem, kdy v deseti celý poločas soupeře mačkali. Podali fantastický výkon v Groningenu, ale naposledy doma s Angers hráli mizerně. Musíme podat maximální výkon, co je v našich možnostech, vyždímat ze sebe maximum a doufat, že Marseille bude mít horší den," doplnil Trpišovský.

Je mu jasné, že Slovan po domácí porážce s Bragou potřebuje bodovat. "Bude to strašně těžké, co jsem napočítal, mají víc reprezentačních startů než my ligových. Ale tím, jak se vyvíjí skupina a že jsme bohužel prohráli doma, víme, že další prohra by mohla být klíčová. Naše prohra a případná prohra Groningenu v Braze by nás stavila do těžké situace, takže nám nezbývá nic jiného než bodovat," prohlásil Trpišovský.

Rezervy Marseille vidí v defenzivě. "Ve svých utkáních vždy udělali dvě tři velké až školácké minely vzadu. Trochu možná nesehranost. Jsou také hodně nedisciplinovaní - červené karty, penalty. To jsou cesty, kterými bychom se chtěli prosadit," uvedl devětatřicetiletý kouč.

Vélodrome? Svatostánek

Zápas na Stade Vélodrome v Marseille bude zatím jeho největším v trenérské kariéře. "Je to krásný stadion. Já jsem odchovaný v té věkové skupině, kdy Marseille v podstatě vládla světu. Vélodrome je jeden z těch fotbalových svatostánků, jako je Nou Camp, San Siro. Všichni se na to strašně těšíme. Zápas s Lyonem byl několikrát přerušený, děly se tam různé věci. Stadion vypadá fantasticky," podotkl Trpišovský.

Těší se i na setkání s trenérem Marseille a bývalým španělským reprezentantem Míchelem. "Byl to elegantní hráč, něco jako Figo. Trénoval béčko Realu, Olympiakos, takže je už velký trenér. Pro mě je velká čest tyhle lidi poznávat. Minulý týden jsem v Plzni poznal Pavla Horvátha, něco jsme si řekli. Takže teď poznávám tyhle fotbalové legendy, ať už z tuzemska nebo ze zahraničí," dodal Trpišovský.

 

Právě se děje

před 34 minutami

Živnostníci budou moci využít dobrovolně paušální daň, novelu podepsal prezident

Živnostníci a další osoby samostatně výdělečně činné budou moci od příštího roku platit dobrovolně takzvanou paušální daň. Zahrne odvod na sociální i zdravotní pojištění a daň z příjmů. Využít ji budou moci podnikatelé s ročními příjmy do jednoho milionu korun. Počítá s tím novela o daních z příjmů, kterou dnes podepsal prezident Miloš Zeman.

Pro příští rok by měla podle dosavadních informací činit paušální daň 5469 korun za měsíc. Živnostníkům má ušetřit papírování a podle ministerstva financí také odpadne důvod k většině kontrol.

Paušální daň bude složena z minimálního odvodu na zdravotní pojištění, navýšeného minimálního odvodu na sociální pojištění o 15 procent a daně 100 korun. Nejvýhodnější bude paušální daň podle odborníků pro živnostníky s výdajovým paušálem, kteří ale zároveň neuplatňují daňové slevy na děti a manželku.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Řidiči za první tři dny koupili přes 9000 elektronických známek

Řidiči za první tři dny od spuštění prodeje koupili přes 9000 elektronických dálničních známek. Na twitteru to dnes uvedl ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO). Systém po prvním dnu, kdy měl výpadek až do odpoledních hodin, v současnosti funguje bez problémů. Elektronické viněty od příštího roku nahradí dosavadní papírové kupony.

Stát spustil systém pro prodej nových dálničních známek v úterý ráno. Krátce na to však systém přestal fungovat, znovu zprovozněn byl po 16:00. Důvodem byla technická chyba, kterou vývojáři podle Cendisu, jenž má systém na starosti, opravili. Společnost však varovala před možnými útoky zvenčí. Výpadek systému vyvolal vlnu kritiky politiků i odborníků.

Zdroj: ČTK
Další zprávy