Trenér Hřídel v podmínce opět napadl bývalou přítelkyni

ČTK ČTK
23. 2. 2012 15:45
Někdejší trenér Kladna a Příbrami je v podmínce za dřívější napadení
Martin Hřídel
Martin Hřídel | Foto: ČTK

Kladno - Někdejší trenér prvoligových fotbalistů Kladna a Příbrami Martin Hřídel podle informací ČTK v úterý v Kladně napadl svou bývalou přítelkyni. Za stejný čin ho přitom soud nedávno potrestal podmínkou.

Policie zatím pouze potvrdila, že v úterý kolem 20:00 zatkla v bytě v ulici Vítězslava Nezvala třiačtyřicetiletého muže, který napadl svou bývalou přítelkyni.

"Po příjezdu policejní hlídky na místo hrozilo, že útočník bude v jednání pokračovat, proto ho zajistila, převezla na policejní služebnu a umístila do cely," řekla ČTK mluvčí kladenské policie Jana Šteinerová.

Čtěte také:
Bývalý trenér Kladna a Příbrami je ve vazbě za napadení
Policie navrhla obžalovat exkustoda reprezentace Johna

Žena podle ní skončila v psychiatrické léčebně a muž byl propuštěn.

"Oba byli v té době v podnapilém stavu a ani jeden nechce k dané věci vypovídat. Proto se to nešetří jako výtržnictví nebo ublížení na zdraví, ale jen jako přestupek proti občanskému soužití," dodala mluvčí.

Kladenský soud v lednu potrestal Hřídela patnáctiměsíčním podmíněným trestem. Za obtěžování a napadení bývalé přítelkyně mu hrozily až čtyři roky vězení.

Uložil mu také dohled probačního úředníka, který ho má během tříleté zkušební doby kontrolovat zejména kvůli pití alkoholu.

Žaloba vinila Hřídela z trestných činů nebezpečného vyhrožování, vydírání, porušování domovní svobody a krádeže. Údajně neunesl rozchod s bývalou přítelkyní a od září 2010 do loňského července ji na několika místech v Kladně obtěžoval.

Podle obžaloby ženu pronásledoval v zaměstnání i v jejím bydlišti a citově ji vydíral. Situace vyvrcholila loni v červenci, kdy Hřídel bývalou přítelkyni napadl.

 

Právě se děje

před 11 hodinami

Prezidentem lékařské komory se stal její dosavadní šéf Kubek

Českou lékařskou komoru (ČLK) povede dalších pět let její dosavadní šéf Milan Kubek. Na sobotním sjezdu v Praze získal post prezidenta již počtvrté. Kubek ve volbě porazil současného viceprezidenta stavovské organizace lékařů Zdeňka Mrozka.

Kubek získal 176 hlasů, Mrozek 108. Nikdo další nekandidoval. Volba trvala téměř tři hodiny, delegáti si nového šéfa odhlasovali až ve třetím kole.

Staronový prezident ČLK stojí v čele komory 15 let, organizaci vede od roku 2006, Předtím byl Kubek, který má angiologickou ambulanci na poliklinice v Praze 9, předsedou Lékařského odborového klubu. Podle Kubka by ČLK měla poskytovat svým členům co nejlepší servis.

Zdroj: ČTK
Další zprávy