Tottenham vede ligu, United stále čekají na první výhru

24. 8. 2014 18:54
Kohouti po dvou kolech vedou anglickou Premier League.
Radost útočníka Tottenhamu Emmanuela Adebayora.
Radost útočníka Tottenhamu Emmanuela Adebayora. | Foto: Reuters

Londýn - Kohouti po dvou kolech vedou anglickou Premier League. Fotbalisté Tottenhamu nedostali gól ani ve druhém zápase, když tentokrát rozstříleli Queens Park Rangers 4:0. Naopak Manchester United opět zvítězit nedokázal. Tým Louise van Gaala pouze remizoval 1:1 na hřišti Sunderlandu a je až třináctý.

Dvě branky Spurs vstřelil Belgičan Nacer Chadli, další góly přidali obránce Eric Dier a kanonýr Emmanuel Adebayor.

První trefu připravil pětadvacetiletému Belgičanovi marockého původu přesným pasem právě Adebayor, pro Chadliho pak již nebyl problém z blízka přelobovat gólmana Roberta Greena.

Přesně po půlhodině hry zvýšil hlavou po rohovém kopu obránce Eric Dier. Letní posila ze Sportingu Lisabon se přitom trefila již v prvním zápase na hřišti West Hamu. Ještě do přestávky pak přidal také hlavou třetí branku opět Chadli.

Po změně stran dal konečnou podobu výsledku Adebayor, který na konci rychlé akce vystřelil přesně k levé tyči. Tottenham má po dvou kolech na kontě šest bodů a vede o skóre před druhou Chelsea.

Fotbalistům Manchesteru United reparát za domácí prohru v úvodním kole se Swansea příliš nevyšel. Tým trenéra Louise van Gaala přitom poslal v 17. minutě do vedení Juan Mata, který do sítě doklepl centr Antonia Valencii. Za třináct minut ale hosté nepokryli při rohovém kopu hlavičkujícího Jacka Rodwella a bylo vyrovnáno. Bilance prohry a remízy v úvodních dvou duelech je pro United nejhorším vstupem do soutěže od sezony 1992/93.

Blízko druhému vítězství byli také fotbalisté Hullu, kteří i v deseti bez vyloučeného Jamese Chestera vedli ještě šest minut před koncem zápasu se Stoke brankou Nikicy Jelaviče. Na konečných 1:1 však krátce nato vyrovnal díky důrazu na malém vápně Ryan Shawcross.

Anglická fotbalová liga - 2. kolo:

Hull - Stoke 1:1 (42. Jelavič - 84. Shawcross), Tottenham - QPR 4:0 (12. a 37. Chadli, 30. Dier, 65. Adebayor), Sunderland - Manchester United 1:1 (30. Rodwell - 17. Mata).

1. Tottenham 2 2 0 0 5:0 6
2. Chelsea 2 2 0 0 5:1 6
3. Swansea 2 2 0 0 3:1 6
4. Arsenal 2 1 1 0 4:3 4
5. Hull 2 1 1 0 2:1 4
6. Aston Villa 2 1 1 0 1:0 4
7. Manchester City 1 1 0 0 2:0 3
8. West Ham United 2 1 0 1 3:2 3