Manchester přišel v nastavení o výhru, Tottneham dohání čelo

9. 2. 2014 16:49
Fotbalisté Tottenhamu zdolali v anglické lize Everton 1:0 a pod novým koučem stoupají tabulkou
Manchester United si připsal další ztrátu
Manchester United si připsal další ztrátu | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Manchesteru United utrpěli v anglické lize další překvapivou ztrátu. Ve 25. kole sice slepenými góly deset minut před koncem otočili zápas s Fulhamem, poslední tým tabulky však v nastavení nechali vyrovnat na konečných 2:2. Tottenham zdolal Everton 1:0 a nahradil ho na páté příčce tabulky.

Manchester se doma chtěl oklepat z překvapivé porážky se Stoke 1:2, jenže prohrával už od 19. minuty. Za obránce si naběhl Steve Sidwell, z první poslal k tyči centr Lewise Holtbyho a nasměroval Fulham za teprve druhým bodovým ziskem na Old Traffordu za posledních 51 let.

United dlouho nemohli vyzrát na brankáře Maartena Stekelenburga, kterého překonal až v 78. minutě útočník Robin van Persie po přistrčení nové posily Juana Maty. Vzápětí se k dorážce za hranicí pokutového území dostal Michael Carrick a jeho tečovaná střela zapadla do sítě.

Manchester však vedení nedokázal navýšit a dokonce o něj ve čtvrté minutě nastavení přišel. Po akci Sidwella vypálil Kieran Richardson, jehož pokus odvrátil brankář David de Gea jen k útočníkovi Darrenu Bentovi, který hlavou mířil přesně.

Everton měl v Londýně dlouho navrch, jenže domácí "Kohouti" byli efektivnější. V 65. minutě překvapil rychlou rozehrávkou standardní situace z vlastní poloviny Kyle Walker, míč si zpracoval Emmanuel Adebayor a z první střely svého týmu na branku poslal Tottenham do vedení.

Tožský útočník, který se vrátil do kádru po odchodu předchozího kouče Andrého Villase-Boase, se prosadil pošesté v osmi ligových duelech. Tottenhamu zajistil teprve třetí výhru nad Evertonem z posledních čtrnácti vzájemných zápasů.