Tottenham porazil Stoke a vystřídal Arsenal na čtvrtém místě

12. 5. 2013 18:08
Trenér Andre Villas-Boas a Emmanuel Adebayor se radují z výhry Tottenhamu nad Stoke | Foto: Reuters

Praha - Fotbalisté Tottenhamu porazili ve 37. kole Premier League Stoke 2:1 a se 69 body poskočili místo Arsenalu na čtvrté místo, z něhož se postupuje do předkola Ligy mistrů.

Arsenal na svého městského rivala ztrácí dva body, má však dohrávku s Wiganem k dobru.

Vítězné loučení se svými fanoušky zažil také Alex Ferguson, který dovedl v posledním domácím utkání 27 let dlouhého angažmá v Manchesteru United svůj tým k vítězství 2:1 nad Swansea. Již jistý ligový šampion tak po 37. kole vede tabulku o 13 bodů.

Tottenham zvládl obrat

´Kohouti´ na hřišti Stoke museli otáčet, protože už ve 3. minutě otevřel skóre domácí N'Zonzi. Ještě v prvním poločase však vyrovnal Dempsey a v závěrečné desetiminutovce přisoudil výhru na stranu hostů Adebayor.

V duelu záchranářů si Sunderland se Southamptonem rozdělily body za remízu 1:1.

Moyes se před odchodem z Evertonu loučil výhrou

Trenér David Moyes, který po sezoně odejde do Manchesteru United, dovedl v posledním domácím duelu tohoto ročníku anglické ligy fotbalisty Evertonu k výhře 2:0 nad West Hamem. Z jedenácti sezon tak s liverpoolským týmem popáté skončí mezi nejlepšími šesti.

Moyesovo 213. domácí utkání na stadionu Goodison Park rozhodl v šesté minutě ranou z hranice pokutového Kevin Mirallas, který po hodině hry přidal díky teči soupeřova obránce i druhý gól. Hlavně kvůli 15 nerozhodným výsledkům je však remízový král soutěže Everton bez šance na postup do pohárové Evropy.

S Fergusonem se loučil i Scholes

Ferguson si před zápasem vychutnal potlesk obou týmů a rozhodčích ve špalíru a pozdravil také naplněné tribuny, které zaplavily červené vlajky s nápisem "Mistři".

Jednasedmdesátiletý skotský trenér zařadil do sestavy loučícího se veterána Paula Scholese, který po loňském návratu podruhé končí kariéru. Zato ani na lavičku se nedostal útočník Wayne Rooney, což znovu přiživilo spekulace o jeho možném odchodu z Old Trafford.

Viditelně dojatý Ferguson v úvodu okolo lavičky rozdával podpisy a první gólové radosti se dočkal ve 39. minutě díky Javieru Hernándezovi. Krátce po přestávce však vítěz Ligového poháru "Rudé ďábly" sevřel po rohu před brankou a Michu tlak proměnil ve srovnání.

V závěru, kdy se vedle časomíry na obrazovkách odpočítávaly i poslední vteřiny Fergusonova působení na Old Trafford, zařídil kouči veselejší loučení prvním gólem v sezoně tvrdou ranou Rio Ferdinand po rohu Robina van Persieho.