Torres se vrátí domů. Dvě sezony by měl hostovat v Atléticu

ČTK ČTK
27. 12. 2014 16:51
Uvadající kariéra kanonýra Fernanda Torrese možná konečně nabere obrat k lepšímu. Španělský útočník je totiž blízko hostování v mateřském Atléticu Madrid, kde se vypracoval mezi světovou špičku.
Fernando Torres v dresu AC Milán
Fernando Torres v dresu AC Milán | Foto: Reuters

Madrid - Španělský fotbalový útočník Fernando Torres se v nejbližší době dohodne v Atléticu Madrid na hostování. V mateřském klubu by měl třicetiletý mistr světa a Evropy působit do konce sezony 2015/16. Španělským médiím to řekl asistent trenéra German Burgos.

Chelsea zároveň oznámila, že Torrese od 5. ledna pouští nastálo do AC Milán. V italském klubu dosud třicetiletý mistr světa a Evropy hostoval a očekává se, že ho vedení AC pustí dál.

Součástí dohody s Atléticem by měl být i odchod italského záložníka Alessia Cerciho na hostování do AC Milán. Ten ale zatím svůj odchod z Atlética nepotvrdil.

Torresova kariéra v Chelsea uvadala, ani v Itálii se mu ale zatím nevedlo. V dosavadních deseti ligových startech dal jediný gól.

V Atléticu Torres působil od 11 let, v áčku debutoval coby sedmnáctiletý v roce 2001, kdy tým hrál druhou ligu. V roce 2007 odešel do Liverpoolu, odkud po čtyřech letech zamířil za 50 milionů liber do Chelsea.

 

Právě se děje

před 34 minutami

Vládní strany na Slovensku chtějí snížit penze představitelům komunismu

Vládní strany na Slovensku chtějí snížit penze představitelům někdejšího komunistického režimu a pracovníkům některých jeho bezpečnostních složek. Návrh příslušného zákona ve čtvrtek v prvním čtení schválila slovenská sněmovna. Podle poslankyně nejsilnějšího vládního hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti a spoluautorky předlohy Anny Andrejuvové by zákon mohl postihnout kolem 7000 lidí.

Podle návrhu se zákon bude vztahovat kromě jiných na poslance parlamentu a členy vlády v komunistickém Československu, dále na příslušníky komunistické tajné policie StB, některé řídící pracovníky v oblasti bezpečnostních služeb či členy a zaměstnance ústředního výboru Komunistické strany Československa a Komunistické strany Slovenska, a to do pádu komunismu v roce 1989.

"Má napravit hlavní nespravedlnost, že ti, kteří byli pronásledování, často umírají v chudobě a jejich pronásledovatelé z doby totality mají specifické výsady," řekl k zákonu slovenský ministr životního prostředí Ján Budaj, který byl na podzim 1989 jedním z hlavních řečníků na protikomunistických mítincích v Bratislavě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy