Tisk po El Clásicu už vybírá Realu nového trenéra

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
12. 4. 2010 15:55
Realu se po neúspěšném šlágru s Barcou vzdálil titul
Manuel Pellegrini
Manuel Pellegrini | Foto: Reuters

Praha - Hodně nepříjemný mediální tlak musí nyní snášet trenér Realu Madrid Manuel Pellegrini.

Španělský tisk dokonce už hledá jeho nástupce.

Může za to domácí porážka 0:2 od Barcelony v sobotním šlágru španělské ligy nazývaném "El Clásico". Tento hit španělské ligy prohrál Madrid i na podzim.

Katalánský celek se tak dostal do možná klíčového tříbodového trháku na čele Primery Division.

Čtěte také: Messi sestřelil i Real a nasměroval Barcu k titulu

Pro Real je to další těžká rána po šokujícím vyřazení v osmifinále Ligy mistrů z francouzským Lyonem a ostudným vypadnutím v domácím poháru s třetiligovým Alcorcónem.

A proto se trenérská židle pod šestapadesátiletým Chilanem podle španělských médií prý pořádně kýve. Nejdále zašla Marca, která už začala vyjmenovávat Pellegriniho možné nástupce. Nechybí mezi nimi například současný trenér Interu Milán José Mourinho, lodivod Liverpoolu Rafael Benitez nebo Luiz Felipe Scolari.

Vedení madridského celku však zatím za Pellegrinim stojí. "Real se jen tak nedá. A současný trenér má naši plnou podporu."

Ovšem na jak dlouho. Real má na pokoření Barcelony na čele ligové tabulky ještě sedm kol.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 57 minutami

Soudcovská unie nesouhlasí se zmrazením platů, podpoří ty, kteří se budou bránit

Soudcovská unie ČR (SU) zásadně nesouhlasí s vládním návrhem na letošní zmrazení platů všech ústavních činitelů včetně soudců na loňské úrovni. Na čtvrtečním zasedání v Kroměříži se republiková rada unie shodla na tom, že podpoří soudce, kteří se budou za využití všech právních prostředků domáhat "oprávněných platových nároků" za tento rok. Unie státních zástupců (USZ) rovněž vzkázala, že civilní žaloby státních zástupců jsou reálnou variantou.

Novelu schválila sněmovna a ve čtvrtek umožnil její přijetí Senát, který využil ústavní možnosti nezabývat se návrhem. Norma míří k prezidentu Miloši Zemanovi, který avizoval, že ji podepíše.

"Soudcovská unie České republiky vyjadřuje hluboké zklamání nad přístupem vlády ČR, která na jedné straně deklaruje posilování demokratického právního státu a vlády práva, a v rozporu s tím ve vztahu k nezávislé soudní moci, navíc bez potřebného předchozího dialogu s ní, pokračuje v dlouholeté erozi materiálního zabezpečení soudců," uvedla Soudcovská unie v prohlášení.

Zmrazení platů se týká rovněž státních zástupců. "Unie státních zástupců lituje, že Senát Parlamentu ČR dnes nevyhověl návrhům dvou vlastních výborů - ústavně-právního a hospodářského - na zamítnutí zákona snižujícího platy státních zástupců a soudců," sdělil viceprezident USZ Ondřej Šťastný.

Výše platů politiků, soudců a státních zástupců se stanovuje z platové základny, která vychází z předloňské průměrné mzdy. Od ledna se platové základny politiků, soudců a žalobců zvedly o šest procent. Novela je má opět snížit. V případě politiků to bude z částky 89 155 korun na 84 060 korun. U soudců má klesnout ze 106 986 korun na 100 872 korun a u žalobců z 96 287,40 korun na 90 748,80 korun.

Vláda chce novelou ušetřit státu zhruba 600 milionů korun. Právě touto úsporou zdůvodnila potřebu zrychleného schvalování novely. Podle kritiků ani to není v souladu s ústavním pořádkem.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Europoslanci podpořili prodloužení mandátu českého člena Evropského účetního dvora Jana Gregora

Evropský parlament ve čtvrtek doporučil Radě EU prodloužení mandátu českého člena Evropského účetního dvora (EÚD) Jana Gregora o dalších šest let. Nynější mandát mu skončí 6. května, stanovisko europarlamentu není pro Radu závazné, ale zpravidla se jím řídí.

Poslanci Gregora podpořili 656 hlasy z celkem 705 možných. Plénum doporučilo také prodloužení mandátů lotyšského a slovinského člena účetního dvora. Naopak polský kandidát stejně jako v roce 2020 podporu nezískal, tehdy ho však Rada přesto jmenovala. Kandidáty do tohoto úřadu navrhují jednotlivé členské země, každá zde má svého zástupce.

Gregor před nástupem k EÚD v roce 2016 působil mimo jiné na pozici náměstka ministra financí České republiky, kde sestavoval český rozpočet. Ministrem byl tehdy Andrej Babiš.

Zdroj: ČTK
Další zprávy