10. 4. 2010 23:54
Real Madrid - Barcelona 0:2
Lionel Messi se raduje po vstřelení úvodní branky.
Lionel Messi se raduje po vstřelení úvodní branky. | Foto: Reuters

Madrid - Barcelona se mílovým krokem přiblížila k obhajobě svého loňského titulu ve španělské La lize, když dokázala porazit Real Madrid na jeho vlastním hřišti 2:0.

Díky gólům Messiho a Pedra má nyní Barcelona v čele tabulky sedm kol před koncem soutěže právě před "Bílým baletem" náskok tří bodů.

Navíc díky tomu, že Katalánci vyhráli úvodní vzájemný duel na Nou Campu, si mohou dovolit jeden ze zbývajících zápasů prohrát, neboť mají nyní s Realem lepší vzájemný zápas.

El Clásico: Hlasujte, kdo vyhraje derby i La ligu
El Clásico je tu. Ronaldo: Messi? Jsem větší než on

Dlouho očekávané "El clásico" začalo na Santiago Bernabeu spíše bojovně. Barcelona se snažila držet balon, avšak Real rychle přistupoval  k soupeři a často unikal do rychlých protiútoků.

Přesto první střela na branku v utkání přišla až po půlhodině hry, kdy Xavi nádherně našel Messiho, ten vyzpovídal obránce Raula Albiola a vzápětí přesnou střelou poslal Barcelonu do vedení.

Do druhé půle Real vlétl s ještě vyšším nasazením, ale obrana Barcelony tlaku domácích odolala. Navíc Xavi připravil Pedrovi další parádní příhru a forvard Barcy sám před Casillasem nezaváhal - 2:0.

Hned o pět minut později ale nevyšla obraně Katalánců ofsajdová past a v obrovské šanci na snížení se ocitl van der Vaart, který ale jen napálil uprostřed brány stojícího Valdéze. Ten se vyznamenal i o chvíli později, kdy jej z úhlu zkoušel prostřelit Cristiano Ronaldo.

S postupem času se do Barcelona začala vymaňovat z tlaku Realu rychlými brejky, přičemž ve dvou stoprocentních příležitostech se ocitl opět Messi. Obě dvě své šance ale tváří v tvář Casillasovi spálil.

Svěřence Pepa Guardioly to ale nemusí mrzet. Po veleúspěšné loňské sezoně mají opět nakročeno k trofejím na téměř všech frontách.

Naopak Real, pokud Barcelona výrazně v závěru sezony nezaváhá, skončí i přes masivní letní nákupy letos bez výhry v kterékoliv soutěži.

Španělská fotbalová liga - 31. kolo:

Málaga - FC Sevilla 1:2 (17. Caicedo - 66. Cala, 85. Lolo), Villarreal - Gijón 1:0 (16. Godín), Xerez - Getafe 0:1 (60. Rafa), Real Madrid - FC Barcelona 0:2 (33. Messi, 55. Pedro).

1. FC Barcelona 31 25 5 1 77:19 80
2. Real Madrid 31 25 2 4 83:28 77
3. Valencie 30 16 8 6 48:32 56
4. FC Sevilla 31 15 6 10 45:36 51
5. Mallorca 30 14 6 10 46:34 48
6. Villarreal 31 13 7 11 46:41 46
7. Bilbao 30 13 6 11 41:41 45
8. Getafe 31 13 5 13 43:40 44