Táborsko by mohlo v případě postupu hrát ligu v Příbrami

ČTK ČTK
28. 5. 2014 16:21
Fotbalový klub Táborsko by mohl v případě postupu do první ligy hrát nejvyšší soutěž v Příbrami.
Stadion v Sezimově Ústí, kde nyní Táborsko hraje.
Stadion v Sezimově Ústí, kde nyní Táborsko hraje. | Foto: ČTK

České Budějovice - Fotbalový klub Táborsko by mohl v případě postupu do první ligy hrát nejvyšší soutěž v Příbrami. Jihočeský klub se s ní dohodl na nájemní smlouvě poté, co neuspěl s žádostí nastupovat k utkáním v Českých Budějovicích.

"Mohu potvrdit, že máme spolu nájemní smlouvu a může se stát, že v případě postupu bude hrát ligu u nás," řekl ČTK generální ředitel Příbrami Petr Větrovský. "Pokud by se tak stalo, byl bych jen rád. Byl by to pro nás výhodný obchod, navíc bychom s Táborskem hráli dvakrát doma," dodal.

Stadion u Litavky by podle něj zátěž bez problémů zvládl. "Do trávníku jsme v minulosti investovali, máme vyhřívání a po knozultaci se správcem není důvod pochybovat, že by využití od dvou klubů nezvládl," přidal Větrovský.

Budějovice Táborsko doma nechtěly

Táborsko o možnost hrát v Českých Budějovicích požádalo tamní městskou radu, která to vzala na vědomí, ale bez souhlasu vedení Dynama nemohlo areál včetně služeb poskytnout. "Lze diskutovat o samotném pronájmu. Ale Táborsko požadovalo pronájem včetně služeb, které město bez součinnosti Dynama poskytnout nedokáže," uvedl náměstek primátora Miroslav Joch (ČSSD).

A dodal, že Dynamo s poskytnutím služeb Táborsku nesouhlasí. "Proto nelze stadion pro zápasy první ligy pronajmout," prohlásil Joch. Vzhledem k těmto okolnostem rada o dnešním materiálu ani nehlasovala.

Táborsko bezprostředně poté a bez bližších informací uvedlo, že má v záloze i jinou variantu, kterou se posléze ukázala být Příbram. "Předložili jsme licenční komisi podklady, které splňují podmínky pro první ligu. A to se týká i stadionu," řekl výkonný ředitel Tomáš Samec.

Táborsko i českobudějovické Dynamo hrají v druhé lize, dvě kola před koncem soutěže jsou na prvních dvou postupových příčkách. Táborsko hraje své zápasy na stadionu v Sezimově Ústí, ten však podmínky pro nejvyšší soutěž nesplňuje.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Veletrh Svět knihy se bude konat až v září

Největší český knižní veletrh a literární festival Svět knihy Praha byl již podruhé odložen. Nejprve se měl místo tradičního květnového termínu konat v červnu, nyní jej pořadatelé chystají na 23. až 26. září. Odklad oznámili v pondělí odpoledne.

"Dospěli jsme k momentu, kdy bychom museli začít s intenzivní komunikací, prodejem vstupenek a dalšími nevratnými kroky. Zároveň neexistují ani orientační informace o tom, jakými pravidly bychom se měli v červnu při organizaci podobné akce řídit," vysvětluje ředitel veletrhu Radovan Auer.

Zmiňuje také fakt, že zatímco v Česku se epidemická situace začíná zlepšovat, v okolních zemích je tomu naopak. "To nás do značné míry limituje při zvaní zahraničních hostů i vystavovatelů," doplňuje Auer. Zářijový termín by měl umožnit přivézt do Prahy zajímavé hosty. Čestným hostem letošního 26. ročníku má být Francie.

Další zprávy