Synot ligu uvidí i Balkán, slovenskou soutěž nevysílá nikdo

Luděk Mádl Luděk Mádl
20. 7. 2015 13:02
Zápasy české fotbalové Synot ligy vyladí v televizi fanoušci v zemích bývalé Jugoslávie. Ze slovenské ligy se zatím televizní přenosy nevysílají.
Zápasy Synot ligy si v nové sezoně budou moci na satelitu vyladit i v zemích bývalé Jugoslávie
Zápasy Synot ligy si v nové sezoně budou moci na satelitu vyladit i v zemích bývalé Jugoslávie | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Televizní přenosy z české fotbalové Synot ligy už se podařilo prodat i do zahraničí, konkrétně do zemí bývalé Jugoslávie.

Zato slovenskou Fortuna ligu zatím v televizi neuvidí ani na Slovensku. S žádnou stanicí tam totiž dosud nedošlo ke vzájemné dohodě o ceně, kterou by za přenosy měla platit.

Ale začněme u české nejvyšší soutěže. "Podařilo se nám dostat Synot ligu na satelit. A díky tomu se bude vysílat v zemích bývalé Jugoslávie. Z každého kola by tam měly být k vidění dva zápasy, ten, co v Česku odvysílá O2 Sport, a jeden z vysílání ČT Sport," prozradil Jaroslav Vacek, šéf firmy Pragosport, která s vysílacími právy na českou soutěž obchoduje.

Jak známo, Vackův Pragosport koupil loni od STES, obchodní organizace Fotbalové asociace ČR, práva na ligu na čtyřleté období, a to orientačně za 4 x 120 milionů korun.

Má tak možnost práva dále přeprodávat. Co se týče tuzemského televizního signálu, tak pro příští tři sezony od něj získala právo první volby přenosu placená televize O2 Sport, další dva přenosy bude vysílat ČT Sport, byť jednání o podpisu nové smlouvy se velmi protahovala.

O2 Sport spustí své vysílání 8. srpna, první dvě kola ale bude vysílat v testovacím režimu. V zásadě má vysílat v neděli a ČT v pátek a v sobotu, ale hned první dvě kola jsou poskládaná jinak.

V pátek 25. července odvysílá O2 od 17:30 hodin duel Plzeň-Slavia a ČT Sport od 19 hodin naváže zápasem Jihlava-Sparta, v sobotu ČT odvysílá od 20.15 i duel Teplice-Olomouc a v neděli ve 20:15 pak přidá Liberec - Mladá Boleslav.

V sobotu 1. srpna bude O2 TV vysílat od 15 h Sparta-Ostrava a ČT Sport pak od 20:15 Dukla-Plzeň, v neděli pak od 18 hodin Jablonec-Bohemians.

Slovenské kluby chtějí to, co minule

Na Slovensku řeší jiný problém. V uplynulých letech vysílala tamní nejvyšší soutěž, která se teď druhým rokem hraje pod názvem Fortuna liga, televize Digi Sport, na jaře kombinovaně s přenosy na Dajto.

Jenže o víkendu už Fortuna liga odehrála první kolo, aniž by se z ní kdekoli odvysílal jediný přenos - a nejistota trvá. Streamy ze zápasů neběží na rozdíl od minulosti ani na huste.tv.

Práva na slovenskou soutěž obchoduje německá firma UFA Sport. A s žádnou televizní stanicí se dosud na ceně nedomluvila. Od slovenské Unie ligových klubů má plnou podporu v tom, aby nešla pod cenu.

"Doba je těžká, každý chce snižovat náklady. Ale my uděláme všechno pro to, aby byl slovenský ligový fotbal oceněn adekvátně. Půjdeme i do rizika, že fotbal v televizi nebude," řekl Ivan Kozák, šéf zmiňované unie, pro slovenský deník Šport.

"Jednání už jsou skutečně dlouhá. Máme v UFA Sport plnou důvěru. V minulosti už taková jednání do úspěšného konce dotáhli. A my věříme, že se jim to podaří znovu. My nechceme nic víc než to, co jsme dostávali v minulé sezoně."

 

Právě se děje

před 12 minutami

Policie pokračuje na Mělnicku v pátrání po čtyřměsíčním chlapci

Policie pokračuje v pátrání po čtyřměsíčním chlapci, který se v pátek večer ztratil své matce i s kočárkem v zámeckém parku v Hoříně na Mělnicku. Policie nemá nové poznatky, řekla policejní mluvčí Eva Hašlová. Chlapec má světlé vlasy a modré oči. Na sobě měl modré tričko s krátkým rukávem a teplé zelené dupačky na ramínka. Byl v šedém kočárku s černou spodní částí a hnědou rukojetí. Na místo dnes dorazí poříční oddíl policie, který bude prohledávat okolní řeky. V blízkosti parku je soutok Labe a Vltavy. Policie chce na místě využít i dron.

"Do současné chvíle nemáme žádné nové poznatky a i dnes budeme pokračovat v pátrací akci po pohřešovaném miminku," řekla Hašlová. V pátek se do pátrací akce zapojily desítky policistů, hasiči, ale i vrtulník s termovizí.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Fotbalisté Bayernu budou mít nižší plat až do konce sezony

Fotbalisté Bayernu Mnichov budou i po restartu německé bundesligy pobírat menší plat. Hvězdy mistrovského týmu, jenž míří za obhajobou titulu, se s vedením klubu dohodly na snížené mzdě do konce sezony.

"Potěšilo nás, že mužstvo má pro současnou situaci plné pochopení," řekl deníku Bild prezident Bayernu Herbert Hainer. Konkrétní údaje neuvedl. Za duben, kdy se bundesliga kvůli koronavirové pandemii nehrála, měli hráči plat nižší o 20 procent.

Zatím není jasné ani to, kdy pro Bayern tato sezona skončí. Bundesliga by měla být uzavřena 27. června, pokud by se mnichovský tým dostal do finále Německého poháru, hrál by ho 4. července. Finále Ligy mistrů, v níž je bavorský velkoklub teprve v osmifinálové fázi, se bude hrát nejspíš až na konci srpna, až skončí všechny národní ligové soutěže.

Zdroj: ČTK
Další zprávy