Aston Villu doprovodí o patro níž Norwich a Newcastle

11. 5. 2016 23:10
V anglické Premier League je o třech sestupujících rozhodnuto. Definitivně o tom rozhodly dnešní dohrávky 30. a 35. kola.
Fotbalisté Sunderlandu se nakonec v Premier League udrželi
Fotbalisté Sunderlandu se nakonec v Premier League udrželi | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Sunderlandu se po výhře 3:0 nad Evertonem v dohrávce 30. kola anglické ligy definitivně zachránili. Naopak Norwich i přes vítězství 4:2 nad Watfordem už nemá šanci udržet se v nejvyšší soutěži a po roce se vrátí do druhé ligy. Spolu s ním a Aston Villou budou hrát v příští sezoně o patro níže také fotbalisté Newcastlu, kteří stejně jako Norwich ztrácejí na sedmnáctý Sunderland před závěrečným kolem čtyři body. Předchozí sestup Newcastle prožil v sezoně 2008/09, hned v té následující se ale dokázal probojovat zpět mezi elitu.

Sunderland zabral v pravou chvíli

Sunderland udeřil v závěru prvního poločasu duelu s Evertonem. Se čtyřmi přesnými trefami z přímého kopu je v této statistice nejlepším týmem Premier League v sezoně, ve 38. minutě tuto standardní situaci zužitkoval Van Aanholt. Vzápětí využil nedůslednosti hostující obrany Koné, zblízka překonal gólmana Roblese a připsal si první trefu v dresu Sunderlandu, kam přestoupil v lednu z francouzského Lorientu.

Brankář Evertonu navíc deset minut po přestávce vyrazil rohový kop domácích pouze ke Konému a ten druhou trefou v utkání definitivně ztvrdil záchranu Sunderlandu. Everton obdržel tři góly ve dvou ligových zápasech po sobě poprvé od listopadu 2009.

Norwichi nepomohlo ani vítězství

S Norwichem to vypadalo zle od 11. minuty, když se potřetí v posledních třech zápasech prosadil útočník Watfordu Deeney. "Kanárci" ale dokázali rychle zareagovat a brankami Redmonda a Mbokaniho otočili skóre. V závěru poločasu navíc vlastního gólmana nešťastně překonal obránce hostů Cathcart.

Ofenzivní podívaná pokračovala i po změně stran. Nejprve vstřelil kontaktní branku Ighalo, který oslavil první trefu od 23. ledna. Na druhé straně ale odpověděl druhým zásahem v zápase Mbokani a se sedmi góly je nejlepším střelcem Norwiche.

Liverpool od 32. minuty prohrával s Chelsea, když se po pěkné individuální akci prosadil přesnou střelou k tyči Hazard. "Reds" ztráceli po prvním poločase ligového utkání na domácím hřišti poprvé od srpna.

Druhé dějství přineslo další množství šancí na obou stranách, gólman Chelsea Begovič kapituloval až v druhé minutě nastavení. Ojův centr vyrazil pouze k úplně volnému Bentekemu, ten devátým gólem v ročníku vyrovnal a Liverpool poosmé za sebou na stadionu Anfield v lize bodoval.

Projděte si tabulky elitních fotbalových soutěží

Tabulky Premier League, Serie A, Bundesligy, La Ligy a Ligue 1 najdete zde.

Zdroj: Sport

Anglická fotbalová liga:

30. kolo:

Sunderland - Everton 3:0 (42. a 55. Koné, 38. Van Aanholt),

Liverpool - Chelsea 1:1 (90+2. Benteke - 32. Hazard)

35. kolo:

Norwich - Watford 4:2 (18. a 57. Mbokani, 15. Redmond, 37. vlastní Cathcart - 11. Deeney, 51. Ighalo).