Střelec Juliš byl od rána nervózní, teď ale věří v postup Sparty

Foto: Milan Kammermayer
Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
19. 2. 2016 6:00
Dostal nesnadný úkol, nahradit kanonýra Davida Lafatu. Jednadvacetiletý útočník Sparty se této fotbalové výzvy ale zhostil skvěle a jediným gólem zápasu rozhodl o výhře domácích 1:0 proti Krasnodaru a Letenští jsou tak mnohem blíž postupu do osmifinále Evropské ligy.

Praha - Dostal nesnadný úkol, nahradit zraněného kanonýra Davida Lafatu. Jednadvacetiletý útočník Sparty Lukáš Juliš se této fotbalové výzvy ale zhostil skvěle, jediným gólem zápasu rozhodl o výhře domácích 1:0 proti Krasnodaru a Letenští jsou tak mnohem blíž postupu do osmifinále Evropské ligy.

Po zápase přiznal, že byl pořádně nervózní, když se dozvěděl, že půjde ve čtvrtek do hry hned od první minuty. Dostal ale jasné taktické pokyny a ty splnil do puntíku. Teď podle něho není pochyb o tom, že Sparta postoupí dál.

Kdy jste začal tušit, že byste mohl být v základní sestavě?
V úterý a ve středu jsem to tak nějak tušil, ale na 100 procent jsem se to dozvěděl až ve čtvrtek ráno. Snažil jsem se hlavně nemyslet, že to je velký zápas, a těšil jsem se.

Šlo to vůbec, nebýt nervózní?
Byl jsem hodně nervózní, ale potom to z vás spadne, lidi vám pomůžou, stačí jeden dobrý kontakt s míčem a je to pryč.

A co teprve když dáte jediný gól zápasu...
Bořek mi dal krásný balón na malé vápno, to se musí dávat a naštěstí se to povedlo. Ještě před tím jsem měl ale podobnou šanci. Šel jsem do hlavičky, Bořek mi poslal opět přesný centr, už jsem myslel, že to je gól, ale brankář to nějak chytil. Už jsem se skoro běžel radovat, ale bohužel jsem si musel počkat.

Nakonec jste byl hrdinou zápasu a 14 tisíc fanoušků vám vestoje tleskalo, co to s vámi dělalo?
Měl jsem husí kůži, bylo to super. Když dostanu příležitost hrát od začátku, tak se snažím odvést maximum, a je jedno, jestli je to v poháru, nebo v lize.

V zápase jste měl hlavně nahradit Davida Lafatu, ale měl jste k tomu druhého parťáka v útoku Fataie, jak se vám spolupracovalo?
S Kehim se hraje dobře, měli jsme taktické pokyny hlavně záběhy za obranu, abychom se nedostávali do soubojů s jejich vysokými stopery. To se nám, myslím, docela dařilo.

Co čekáte od odvety příští týden?
Mají to hodně založené na držení míče, takže v tom budou pokračovat a budou víc dávat balón do vápna, protože dneska měli snad jen jednu střelu za zápas. Do ničeho jsme je nepouštěli. Takže si věříme, dáme gól a postoupíme.

 

Právě se děje

před 29 minutami

Rusko otestovalo start hyperzvukové střely Cirkon poprvé z vojenského plavidla

Rusko úspěšně vyzkoušelo nejnovější hyperzvukovou střelu Cirkon (Zirkon), která byla poprvé odpálena z vojenského plavidla. Oznámila to dnes agentura TASS s odvoláním na nejmenované vojenské zdroje. Test se odehrál už v minulém měsíci.

Raketa Cirkon dosahuje podle starších výroků prezidenta Vladimira Putina devítinásobku rychlosti zvuku a při doletu až 1000 kilometrů může zasahovat námořní i pozemní cíle.

Zdroj: ČTK
před 39 minutami

Lídrem STAN pro podzimní krajské volby bude v Plzeňském kraji regionální předseda hnutí a současný hejtmanův náměstek pro dopravu Pavel Čížek

O tom, že Čížek povede kandidátku, hovořilo hnutí už loni, ve čtvrtek pozici stvrdil jeho regionální sněm. Řekl to pro ČTK krajský manažer Václav Cinádr.

Zdroj: ČTK
Další zprávy