Stramaccionimu se do bělehradské výpravy Sparty nevešel ani jeden z Kadleců. Zato cestoval Ben Chaim

Luděk Mádl Luděk Mádl
26. 7. 2017 14:15
Václav Kadlec, ani jeho jmenovec Michal se nevešli na seznam hráčů fotbalové Sparty, kteří odcestovali do Bělehradu k utkání předkola Evropské ligy.
Václav Kadlec se nevešel do výpravy Sparty, která k pohárovému utkání odcestovala do srbské metropole
Václav Kadlec se nevešel do výpravy Sparty, která k pohárovému utkání odcestovala do srbské metropole | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Soupiska fotbalové Sparty nyní čítá 31 jmen. Na hřiště ovšem může vyběhnout jen 11 lidí a ani do letadla směřujícího do Bělehradu, trenér Andrea Stramaccioni zdaleka všechny hráče nevzal. A to ani ty zdravé.

Výprava čítá vedle dvou gólmanů ještě 17 hráčů do pole. Do výběru hráčů, cestujících k úvodnímu utkání 3. předkola Evropské ligy, se tak mimo jiné nevešli dva bývalí čeští reprezentanti, a to Václav Kadlec a jeho skoro-jmenovec z defenzivy Michal Kadlec.

Fanoušky jistě potěší, že ve výpravě naopak neschází Tal Ben Chaim, nejnákladnější posila v dějinách Sparty. Po příchodu do Prahy ještě izraelský reprezentant v uplynulých týdnech dokončoval uzdravování menšího svalového zranění. A nyní už odletěl do Bělehradu, přestože absolvoval teprve dvě standardní tréninkové jednotky.

Stejně tak cestují s výpravou Rio Mavuba a Georges Mandjeck, kteří rozšířili kádr Sparty v průběhu minulého týdne.

Není tajemstvím, že zranění se obnovilo Tomáši Rosickému a na marodce se nyní nacházejí i Lukáš Vácha s Costou a Néstorem.

Zápas v Bělehradě začíná ve čtvrtek ve 20:30.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Prostějovská nemocnice dostala od sportovců 300 tisíc korun

Celkem 300 tisíc korun mezi sebou v Prostějově vybrali bývalí i současní sportovci a manažeři s cílem podpořit boj proti koronaviru. Na daru pro místní nemocnici se podíleli například bývalý tenisový reprezentant Jiří Novák, jeho současný daviscupový kolega Jiří Veselý nebo basketbalista Lukáš Palyza. Společně s nimi věnoval peníze také sportovní manažer Miroslav Černošek.

"Mně ten nápad přišel od prvního okamžiku velice dobrý. V současné situaci, kdy se lidi musí semknout, jsem byl od první chvíle připraven jakkoli přispět," řekl České televizi Veselý, který věnoval 50 tisíc korun stejně jako někdejší pátý hráč světa Novák a daviscupový kapitán Jaroslav Navrátil.

Symbolický šek od nich dnes převzal primátor František Jura. "Sportovci, které město dlouhodobě podporuje, se nyní rozhodli naopak pomoci městu," řekl Černošek na webu prostějovské radnice.

Předsedkyně představenstva nemocnice Marie Marsová uvedla, že peníze budou rozděleny mezi zdravotníky, kteří jsou v době pandemie nejvytíženější. "Lékaři, sestry a další personál jsou v pomyslné první linii. Dáváme jim tak signál, že víme, co pro nás dělají, a velmi si jejich nasazení vážíme," dodal primátor Jura.

Další zprávy