Stramaccioni vyhrožuje odchodem z Íránu. Klub mu nepřivedl hráče, které si naporoučel

Jiří Škuba Jiří Škuba
12. 8. 2019 12:29
Lukrativní smlouva a kupa drahých hráčů k tomu. Projekt s názvem Stramaccioni už velmi dobře znají sparťanští fanoušci, íránský klub FC Esteghlal se s ním teprve seznamuje. A podle všeho nejde vše jako na drátkách.
Andrea Stramaccioni
Andrea Stramaccioni | Foto: Milan Kammermayer

Když Andrea Stramaccioni nastoupil do Sparty, hned si nechal nakoupit jedenáct nových hráčů. Posily typu Biabiany, Janko, Ben Chaim nebo Mavuba vyšly na půl miliardy korun. A výsledek? Z několikaměsíčního působení italského šviháka se na Letné vzpamatovávají dodnes.

Nicméně jen co Stramaccionimu vypršela smlouva ve Spartě, kupodivu hned podepsal další a prý ještě o krapet honosnější: íránský klub mu podle televizní stanice Sky Sport Italia nabídl v rámci dvouleté smlouvy s opcí 1,6 milionu eur (zhruba 41 milionů korun) za sezonu.

Jenže neuběhly ani dva měsíce a třiačtyřicetiletý stratég mává výpovědí. Podle italských médií proto, že mu klub nekoupil hráče, které si vyžádal a na kterých se s vedením dohodl. 

Doposud dorazil pouze Diabaté, bývalý útočník Beneventa. Zkrachovaly naopak přestupy Pucciarelliho (Chievo) nebo Dramého (Atalanta), klub neposílí ani Hrvoje Milić, jenž už měl podepsanou smlouvu, jenže klub mu nezajistil potřebná víza a bývalý obránce Crotone se musel z Íránu pakovat.

Nedotažené transfery údajně výrazně poškodily komunikaci mezi koučem a vedením Esteghlalu. Stramaccioni si nyní vzal 48 hodin na rozmyšlenou, zda bude pokračovat dál.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 7 hodinami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy