Stramaccioni vyhrožuje odchodem z Íránu. Klub mu nepřivedl hráče, které si naporoučel

Jiří Škuba Jiří Škuba
12. 8. 2019 12:29
Lukrativní smlouva a kupa drahých hráčů k tomu. Projekt s názvem Stramaccioni už velmi dobře znají sparťanští fanoušci, íránský klub FC Esteghlal se s ním teprve seznamuje. A podle všeho nejde vše jako na drátkách.
Andrea Stramaccioni
Andrea Stramaccioni | Foto: Milan Kammermayer

Když Andrea Stramaccioni nastoupil do Sparty, hned si nechal nakoupit jedenáct nových hráčů. Posily typu Biabiany, Janko, Ben Chaim nebo Mavuba vyšly na půl miliardy korun. A výsledek? Z několikaměsíčního působení italského šviháka se na Letné vzpamatovávají dodnes.

Nicméně jen co Stramaccionimu vypršela smlouva ve Spartě, kupodivu hned podepsal další a prý ještě o krapet honosnější: íránský klub mu podle televizní stanice Sky Sport Italia nabídl v rámci dvouleté smlouvy s opcí 1,6 milionu eur (zhruba 41 milionů korun) za sezonu.

Jenže neuběhly ani dva měsíce a třiačtyřicetiletý stratég mává výpovědí. Podle italských médií proto, že mu klub nekoupil hráče, které si vyžádal a na kterých se s vedením dohodl. 

Doposud dorazil pouze Diabaté, bývalý útočník Beneventa. Zkrachovaly naopak přestupy Pucciarelliho (Chievo) nebo Dramého (Atalanta), klub neposílí ani Hrvoje Milić, jenž už měl podepsanou smlouvu, jenže klub mu nezajistil potřebná víza a bývalý obránce Crotone se musel z Íránu pakovat.

Nedotažené transfery údajně výrazně poškodily komunikaci mezi koučem a vedením Esteghlalu. Stramaccioni si nyní vzal 48 hodin na rozmyšlenou, zda bude pokračovat dál.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Policisté v Paříži zastřelili muže, který je chtěl napadnout nožem

Pařížští policisté v pátek zastřelili muže, který je v obchodní čtvrti La Défense ohrožoval nožem. Uvedla to agentura Reuters. Hlídka podle agentury AFP vyvázla bez zranění.

Na přítomnost muže vyzbrojeného nožem na náměstí v La Défense upozornila policii místní ostraha. Poté, co na místo dorazila tříčlenná policejní hlídka, aby zkontrolovala situaci, muž se k policistům podle svědků rozběhl, mával nožem a křičel "Jdu vás zabít!". Policisté vystřelili sedmkrát. Dvě kulky zasáhly muže s nožem do hrudi a do stehna. Dotyčný u sebe neměl žádné doklady.

Zdroj: ČTK
před 30 minutami

Banky a spořitelny v Česku se vyplatí. Za tři čtvrtletí dělá čistý zisk 70 miliard

Bankám a spořitelnám v Česku za tři čtvrtletí 2019 stoupl souhrnný čistý zisk meziročně o 7,74 miliardy Kč na 70,35 miliardy korun. Vyplývá to z dat, která zveřejnila Česká národní banka. Bilanční suma ke konci září činila 8,038 bilionu korun, což je proti konci roku 2018 nárůst o 558 miliard korun.

Zdroj: ČTK
před 38 minutami

Prezident Zeman podepsal státní rozpočet na příští rok, počítá se schodkem 40 miliard

Prezident Miloš Zeman v pátek podepsal státní rozpočet na příští rok se schodkem 40 miliard korun, což je stejně jako letošní schválený schodek. Informoval o tom prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Zeman řekl již v říjnu při prvním čtení rozpočtu ve sněmovně, že pokud ho sněmovna schválí, pak jej podepíše. Vyjádřil však výhrady k rozsahu podpory obnovitelným zdrojům energie a k počtu státních úředníků.

Celkové výdaje rozpočtu představují 1,618 bilionu korun a příjmy 1,578 bilionu korun. Mezi hlavní výdajové priority vlády v návrhu státního rozpočtu na příští rok patří zvýšení starobních důchodů, větší objem peněz na platy ve školství, zvýšení rodičovské nebo posílení rozpočtu ministerstva obrany. Průměrný důchod se má zvýšit v příštím roce asi o 900 korun.

Podle premiéra Andreje Babiše (ANO) je rozpočet prorůstový a proinvestiční. Opozice ho naopak kritizovala. Vládě vytýkala například, že v době růstu netvoří rezervy a málo investuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy