Sparťané ničili vlak, Bazaly se smály v dresech Slavie

Radek Wiglasz
3. 11. 2008 21:44
Fanoušci Sparty poničili vlak
Fanoušci Sparty poničili vlak
Fanoušci Sparty poničili vlak | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Ostrava - Ničení vlaku, rvačky před stadionem i dýmovnice hozené po vlastním brankáři. To byl ostře sledovaný zápas v Ostravě, kam přijeli fanoušci Sparty. Čeká je smutná cesta do Prahy, která asi také nebude zrovna klidná.

Pondělní šlágr dvanáctého kola Gambrinus ligy mezi Baníkem Ostrava a pražskou Spartou provázela výjimečná atmosféra.

Ostravští fanoušci přivítali aktéry utkání velkou choreografií Welcome to Bazaly, kterou doprovázely bengálské ohně v hledišti. Jasně tak ukázali sparťanům, kdo je v Ostravě doma.

Čtěte více: Další trapas Sparty, Baník ji znovu srazil na kolena

Šestnáct tisícovek ostravských příznivců pak od počátku hnalo své miláčky proti nenáviděnému sokovi z pražské Letné.

Obzvlášť pro některé mladé sparťany v základní sestavě to musela být před tak velkou návštěvou premiéra a na některých z nich byla patrná lehká nervozita.

Zato sektor hostů zel prázdnotou. Proč?

Pražští ultras totiž stihli během cesty na stadion zničit ve vlaku vagón a v přistaveném autobusu, který je měl dopravit na stadion, vykopli dvě okna. Policie je proto přiměla z něj vystoupit a sparťanští příznivci museli na stadion pěšky.

Zápas jsme sledovali on-line ZDE

Díky tomu se na tribuny začali v doprovodu policie trousit právě ve chvíli, kdy domácí oslavovali první gól Davida Střihavky. A hned v zápětí museli skousnout i Mičolovu branku, po které stadionem projela mexická vlna.

Nástup do druhého poločasu se pořadatelé pokusili opepřit sparťanským hráčům.

Nechovejte se tady jako doma!

U tunelu vedoucí na hřiště na ně čekali stejně jako na začátku malí fotbalisté v dresech Baníku. Druhá skupinka určená hostům však byla na rozdíl od úvodu oděna do sešívaných dresů největšího rivala - Slavie.

Odezva na sebe nedala dlouho čekat. Skupinka sparťanů v ochozech reagovala dělbuchem a dýmovnicí vhozenou k bráně jejich vlastního gólmana Jaromíra Blažka.

Rozhodčí Kovařík pak musel utkání na několik minut přerušit a prostřednictvím hlasatele požádal diváky o klid. Ten si se svým úkolem poradil poměrně svérázně. Jeho hlášení: "Prosíme fanoušky hostů, aby se tu nechovali jako doma!" rozburácelo smíchem celý stadion.

Další bouři smíchu vzbudilo hlášení o počtu diváků. "Kromě dvacítky hostujících striptérů je stadion vyprodán." Reagoval tak na asi dvacítku sparťanů, kteří povzbuzovali svůj tým svlečení do půl těla.

Závěr zápasu byl zase zahalen do dýmu, který obstarávali vlajkonoši obou klubů.

V nastaveném čase domácí ještě odměnili dlouhými ovacemi ve stoje a vyvoláváním jednoho z hlavních strůjců úspěchu - střídajícího Rudolfa Otepku.

Bazaly si tak plnými doušky vychutnaly triumf nad Spartou, na který místní čekali dlouhých pět a půl roku.

Čtěte dále: Řepka myslí na odchod ze Sparty. Teď už nebude hrát

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 6 hodinami

Dálnici D11 zablokoval na dvě hodiny kamion, který dostal smyk

Provoz na dálnici D11 byl ve směru na Hradec Králové zhruba od 20:00 přerušený. Na 64. kilometru u Chlumce nad Cidlinou dostalo nákladní auto smyk a stálo napříč vozovkou. Událost se obešla bez zranění, řekla policejní mluvčí Šárka Pižlová. Situaci navíc komplikovala cisterna, která zůstala stát na krajnici a bránila kamionu v manévrování. Provoz byl obnoven krátce před 22:30.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Svět je podle apokalyptických hodin stále 100 vteřin před zničením

Vědci dnes ponechali ručičky na ciferníku symbolických hodin posledního soudu na pozici 100 vteřin před půlnocí. Na stejném místě byly i minulé dva roky. Podle dnešního sdělení expertů svět z hlediska ohrožení jadernou válkou a klimatickou změnou není o nic bezpečnější, než byl loni.

"Toto rozhodnutí v žádném případě neznamená, že se bezpečnostní situace stabilizovala. Naopak, údaj hodin je stále nejblíže apokalypse, jaká může civilizaci zničit," uvádí se v prohlášení vědců, kteří byli přizváni jako poradci ke stanovení polohy ručiček. Pomyslný odpočet posledního soudu, který vznikl v roce 1947, je projektem odborného časopisu Bulletin amerických jaderných vědců (BAS). Symbolické apokalyptické hodiny jsou na Chicagské univerzitě.

Hodiny mají být ukazatelem toho, jak daleko je zničení světa nebezpečnými technologiemi, přičemž půlnoc znamená globální katastrofu, například jadernou válku nebo nezvratnou klimatickou krizi.

Časopis BAS založil v roce 1945 Albert Einstein a vědci z Chicagské univerzity, kteří byli při vývoji první atomové bomby v projektu Manhattan. Hodiny posledního soudu vznikly o dva roky později.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 7 hodinami

Exploze v Ghaně srovnala se zemí stovky domů, z místa jsou hlášeni mrtví

Exploze ve venkovské oblasti na západě Ghany srovnala se zemí stovky domů a připravila o život zatím neupřesněný počet obyvatel. Informovala o tom dnes agentura Reuters, podle níž výbuch zapříčinila srážka motocyklu s nákladním autem, které převáželo výbušniny do zlatého dolu.

Na videích, která zveřejnila místní média, je vidět doutnající místo výbuchu a trosky domů, popsal Reuters, jenž zároveň poznamenal, že pravost videí zatím není ověřena. Na jednom záznamu jsou podle něj vidět také dvě bezvládná těla pokrytá prachem.

Zástupce šéfa úřadu pro řešení katastrof Seji Saji Amedonu uvedl, že exploze zničila na 500 domů. Místní pracovník úřadu pro mimořádné události médiím sdělil, že viděl deset mrtvých lidí. Oficiálně však úřady počet obětí neoznámily.

"Veřejnosti bylo doporučeno, aby se v zájmu své bezpečnosti přesunula z oblasti do okolních měst," uvedla policie a dodala, že nedaleká města úřady požádaly, aby přeživším zpřístupnili veřejná místa včetně školních tříd a kostelů.

Ghanský prezident Nana Akufo-Addo mezitím potvrdil, že neštěstí, které se stalo mezi městy Bogoso a Bawdie, si vyžádalo lidské životy. "Je to skutečně tragická událost a jménem vlády vyjadřuji hlubokou soustrast rodinám zesnulých," uvedla hlava státu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy