Sparťan Lačný si bude fanoušky udobřovat během po městě

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
11. 8. 2011 15:00
Lačný o Slovanu prohlásil, že ho nemá rád
Miloš Lačný
Miloš Lačný | Foto: ČTK

Bratislava - Že se někdy nevyplácí útočit na adresu největšího rivala, se nyní přesvědčil útočník fotbalové Sparty Miloš Lačný, který minulý týden odešel na půlroční hostování do Slovanu Bratislava.

Třiadvacetiletý útočník se totiž před rokem a půl při příchodu z Ružomberoku do Sparty nechal slyšet, že by do Slovanu nikdy nešel, protože jej zrovna nemusí.

"Do Slovanu bych nikdy nešel. Vyrůstal jsem s tím, že dres belasých nikdy neobleču. Ne že by se mi hnusil, ale Slovan jsem nikdy neměl rád," řekl tehdy deníku Blesk.

A jeho dřívější slova mu při nedávném příchodu do Slovanu připomněli fanoušci obhájců titulu ve slovenské lize.

Čtěte také:
Slovan ulovil na Spartě další posilu, forvarda Lačného

Aby se jim Lačný za svá prohlášení omluvil, musí běžet v tričku Belasé Šlachty, což je název fanoušků Slovanu, a s vlajkou Slovanu v ruce centrem města.

"Jako trest za jeho troufalé a hanebné výroky jsme mu vyměřili symbolický trestný kilometr běhu," stojí na webových stránkách fanklubu Slovanu.

Lačný si "trestný" kilometr odbude v pátek v 17 hodin, když bude muset uběhnout ze Starého města na Hviezdoslavovo náměstí.

"Nečekej naše srdečné uvítání ani oslavné chorály"

Web Belase Šlachty zároveň vyzývá fanoušky, aby Lačného soudili až poté, co předvede na hřišti. Zároveň mu však Správní rada fanoušků vzkázala, že Lačný nemůže čekat jejich okamžitou podporu.  

Foto: Jan Langer

"Nečekej naše srdečné uvítání ani oslavné chorály. Můžeš nás přesvědčit, že chceš zapomenout na své postpubertální prohlášení, že si chceš zasloužit belasý dres a naši přízeň."

Nyní se Lačný fanouškům omluvil.

"Nedalo se říct ani tehdy, že bych Slovan nenáviděl, mezi kluby (s Ružomberokem) ale existuje rivalita. Časem fotbalista zjišťuje, jak to vlastně funguje a dnes už se na to dívám jinak. Když si obléknu dres Slovanu, rozhodně si toho budu vážit. Rovněž se budu snažit získat fanoušky, budu šťastný, když mi nakonec zatleskají," řekl agentuře SITA.

Dokázat to bude moci nejen jim, ale i novému trenérovi Vladímiru Weissovi, už o víkendu v ligové soutěži, ale i příští čtvrtek v prvním zápase play off Evropské ligy proti AS Řím.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Rafaj odstoupí 1. prosince. Vláda schválila podmínky výběru nového předsedy ÚOHS

Vláda na pondělním zasedání odsouhlasila podmínky výběrového řízení na pozici předsedy Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Potvrdil to premiér Andrej Babiš (ANO). Současný šéf antimonopolního úřadu Petr Rafaj odstoupí z funkce k 1. prosinci, rezignaci už dříve předal prezidentovi Miloši Zemanovi. Hlavě státu minulý týden potvrdil náměstek ministra vnitra Petr Mlsna, že má zájem se výběrového řízení zúčastnit.

Ve výběrové komisi budou podle materiálů, které dnes předložil kabinetu jeho předseda, místopředsedkyně vládního Výboru pro personální nominace Yvona Charouzdová, ředitel Odboru práva veřejných zakázek ministerstva pro místní rozvoj Vlastimil Fidler a státní tajemník ministerstva vnitra Josef Postránecký.

Zdroj: ČTK
Další zprávy