Sparta prodloužila smlouvu s Dočkalem do roku 2020

ČTK ČTK
17. 8. 2015 12:50
Původní kontrakt měl šestadvacetiletému fotbalistovi skončit příští rok.
Bořek Dočkal
Bořek Dočkal | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Záložník Bořek Dočkal prodloužil smlouvu se Spartou. Český reprezentant se letenskému celku upsal do konce sezony 2019/2020. Klub o tom informoval na svých internetových stránkách. Původní kontrakt měl šestadvacetiletému fotbalistovi skončit příští rok.

"Moc si toho vážím. Prodloužení smlouvy je pro mě - při mém věku a formě - velmi důležité, proto jsem rád, že se to povedlo. Byla tu spousta věcí, které mě přesvědčily, že má smysl tady zůstat. Navíc i délka smlouvy je dobrým signálem toho, že naše spolupráce funguje," uvedl Dočkal.

"Bořka vnímáme jako jeden z pilířů mužstva, na kterých chceme stavět i do budoucna," uvedl člen představenstva Jakub Otava na adresu bývalého hráče Slavia a Liberce, který přišel na Letnou před dvěma lety z Rosenborgu za údajných 15 milionů korun.

"Dokonce si přijdu, že jsem tu o dost déle než dva roky," prohlásil Dočkal, který během působení na Letné odehrál 58 ligových zápasů, nastřílel 15 branek a v předminulé sezoně pomohl týmu k zisku double. "Jasně, přispělo k tomu to, že jsem se vrátil domů ze zahraničí, a tak se mi aklimatizace zdá snazší, ale i tak se v klubu cítím vážně dobře," dodal.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Kandidát na ministra zahraničí Kulhánek jednal s Babišem, sdělil mu své priority

Kandidát na ministra zahraničních věcí Jakub Kulhánek (ČSSD) ve čtvrtek ráno zhruba 45 minut jednal na úřadu vlády s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Své priority v úřadu chce nejdřív sdělit předsedovi vlády, řekl při příchodu. Po jednání s Babišem se novinářům vyhnul. Odpoledne Kulhánka na zámku v Lánech přijme prezident Miloš Zeman.

"Jak jsem se vyjadřoval pro média už předtím, nejdříve si chci promluvit s panem premiérem a s panem prezidentem," řekl Kulhánek. Náměstek ministra vnitra Kulhánek je druhou volbou vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) na ministra zahraničí, když se v úterý do čela úřadu odmítl vrátit Lubomír Zaorálek (ČSSD).

Zdroj: ČTK
Další zprávy