Sparta nad Schalke rychle vedla, tomu pomohla k bodu sporná penalta

Ve znamení klubu? Jen remíza Sparty a porážka Plzně
Jenže místo toho přišla radost "konkurence" v hledišti, protože Rapid vyhrál 2:1 a fakticky připravil domácí o poslední naděje na postup ze skupiny Evropské ligy.
Ani druhý z nejžhavějších uchazečů o český titul, pražská Sparta, nemohl slavit na sto procent.
Bod na Letné "urvala" Schalke 04 po remíze 1:1.
Ovšem klub z hlavního města je na rozdíl od Západočechů stále zcela v reálné hře o postup.
5. 11. 2015 22:50
Reportáž ze zápasu 4. kola základních skupin Evropské ligy mezi Spartou a Schalke 04.

Praha - Také druhé setkání pražské Sparty s německým Schalke 04 skončilo v rámci Evropské ligy bez vítěze, tentokrát na Letné po výsledku 1:1. Za domácí otevřel skóre David Lafata, za německý celek srovnal z hodně sporné penalty Geis. Pražský celek tak v tabulce skupiny K stále drží druhé postupové místo.

Duel jsme sledovali v podrobné on-line reportáži ZDE!

"Škoda té penalty, to je jasné. Co na to říct. Ale snad nám ty dva body se Schalke nakonec k něčemu v kontextu celé skupiny budou," neskrýval pro Českou televizi zklamání domácí kapitán David Lafata, který se proti týmu z Gelsenkirchenu prosadil v obou duelech.

Sparta, které naposledy na lavičce chyběl potrestaný trenér Ščasný, nastoupila v základu s uzdraveným útočníkem Lafatou i stoperem Brabcem, jenž nedohrál ligový duel v Plzni. Schalke se muselo obejít bez zraněného kapitána Höwedese, jenž se v neděli podrobil operaci zlomené ruky.

Jak je pro Spartu důležitý, ukázal Lafata už v páté minutě, kdy se ale z malého vápna ještě neprosadil. O chvíli později už byl úspěšnější a po Marečkově průniku mířil hlavou přesně. Schalke poté přebralo iniciativu, ale do zakončení se dostávalo jen těžce.

Přesto ve 20. minutě hosté vyrovnali, protože Costa údajně fauloval na kraji vápna Goretzku a Geis nařízenou penaltu bez potíží proměnil. Poslední výraznou šancí prvního poločasu byla tvrdá střela Goretzky, kterou ale Bičík vyrazil na roh.

Také do druhé půle vstoupili hosté aktivněji a v 54. minutě střílel Goretzka do břevna. Na opačné straně se po hodině hry dostal k odraženému míči Mareček, ale z voleje vypálil jen těsně vedle. Když osm minut před koncem Goretzku vychytal Bičík a před bránou Schalke se zamotal míč v dobré pozici Julišovi, navázala Sparta na remízu 2:2 z Gelsenkirchenu.

Ščasného tým navíc potvrdil, že z Letné se v Evropské lize nevozí body snadno. Jediným celkem, který jej doma dokázal v posledních dvaceti zápasech porazit, byl v únoru 2013 pozdější vítěz soutěže Chelsea. Schalke naopak promarnilo možnost zajistit si vítězstvím v předstihu postup.

V dalším kole Sparta přivítá doma Asteras Tripolis, bude se však muset obejít bez záložníků Jiráčka s Matějovským, kteří proti Schalke dostali třetí žlutou kartu a čeká je automatický trest na jeden zápas.

Evropská liga 2015/16 - program a tabulky

České týmy v Evropské lize: Jak si vedou Sparta, Plzeň a Liberec?

Zdroj: Sport

Utkání 4. kola skupiny K fotbalové Evropské ligy:

Sparta Praha - Schalke 04 1:1 (1:1)

Branky: 6. Lafata - 20. Geis z pen. Rozhodčí: Gómez - Rodriguez, Sobrino (všichni Šp.). ŽK: Jiráček, Matějovský, Dočkal, Lafata - Höjbjerg, Geis. Diváci: 17.352.

Sparta: Bičík - Mareček, Brabec, Costa, Hybš - Fatai (88. Konaté), Dočkal, Jiráček, Matějovský, Krejčí - Lafata (90. Juliš). Trenér: Hejkal.

Schalke: Fährmann - Caicara, Neustädter, Kaan Ayhan, Aogo - Sané (82. Meyer), Goretzka (87. Kolašinac), Höjbjerg, Geis - Huntelaar (77. Di Santo), Choupo-Moting. Trenér: Breitenreiter.