Sparta deklasovala na úvod Ligy mistryň Soluň, vyhrála i Slavia

Aktualizováno 4. 10. 2017 19:40
Úspěšný vstup do Ligy mistryň za sebou mají fotbalistky pražské Sparty, které porazily Soluň vysoko 5:0. Slavia vyhrála nad Minskem 3:1.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Milan Kammermayer

Soluň - Fotbalistky obou pražských "S" zvládly vítězně vstup do Ligy mistryň. Sparťanky v úvodním utkání 1. kola vyhrály na půdě PAOK Soluň vysoko 5:0 a hattrickem k tomu nejvýrazněji přispěla Irena Martínková. České šampionky slávistky triumfovaly na hřišti Minsku 3:1. Odvety se hrají za týden v Praze.

Sparta na slavném stadionu v Soluni, jemuž se přezdívá "Hrobka", od začátku řecké šampionky jasně přehrávala. Ve 14. minutě po rohu dotlačila míč hlavou za čáru Martínková a stejná hráčka podobným způsobem v nastavení první půle zvýšila.

Po změně stran se trefila Finka Hälinenová, v 82. minutě po chybě domácí gólmanky přidala čtvrtou branku střídající Kladrubská a v 87. minutě završila hattrick Martínková.

Zápas Slavie v Minsku byl vyrovnanější. Běloruský šampion sice Pražanky přestřílel, ale přesnější mířidla měly hostující hráčky. Skóre po necelé půlhodině otevřela Svitková, v 60. minutě sice srovnala Chimichová, ale v 74. minutě dala vítězný gól Cahynová. Deset minut před koncem pak pojistila výhru Divišová a slávistky tak zopakovaly triumf 3:1 nad Minskem ze srpnové přípravy.

PAOK Soluň - Sparta Praha 0:5 (0:2)

Branky: 14., 45.+1 a 87. I. Martínková, 61. Hälinenová, 82. Kladrubská.

Sestava Sparty: Dorseyová - Vyštejnová, Odehnalová, Rabenová, Stromová - Hälinenová, Bertholdová, I. Martínková, Nepokojová (88. Bužková) - Stašková (69. Kolanderová) - Mocová (78. Kladrubská). Trenér: Janota.

Minsk - Slavia Praha 1:3 (0:1)

Branky: 60. Chimichová - 28. Svitková, 74. Cahynová, 80. Divišová.

Sestava Slavie: Votíková - Sedláčková (64. Chlastáková), Bartovičová, Pincová, Bartoňová - Cahynová, Krejčiříková - Divišová (90. Dědinová), Svitková, Szewieczková (81. Necidová) - Kožárová. Trenér: Medynský.

před 5 hodinami

Inter vyhrál v Parmě a vede italskou ligu před AC už o šest bodů

Fotbalisté Interu Milán vyhráli dohrávku 25. kola italské ligy na hřišti Parmy 2:1 a v čele tabulky zvýšili náskok před městským rivalem AC už na šest bodů. Dvěma góly v rozmezí osmi minut ve druhém poločase se na vítězství podílel chilský útočník Alexis Sánchez po asistencích belgického kanonýra Romelua Lukakua. Předposlední tým tabulky dokázal už jen snížit zásluhou Brazilce Hernaniho.

Inter drží v Serii A už devět zápasů neporazitelnost a šestou výhrou za sebou využil středeční bodovou ztrátu AC Milán po remíze 1:1 s Udine. Parma naopak čeká na tříbodový zisk už 16 kol a zaostává o šest bodů za pozicemi znamenajícími udržení v soutěži.

před 7 hodinami

Na Novém Zélandu byla dnes tři zemětřesení, hrozí cunami

Nový Zéland dnes zasáhlo již třetí zemětřesení, úřady varují před cunami a nařídily evakuaci některých oblastí, píše AFP. Zatím poslední dnešní zemětřesení, o síle 8,0 stupňů, zasáhlo Kermadekovy ostrovy.

Dříve během dneška seismologové ve stejné oblasti naměřili otřesy o síle 7,4 stupně. Brzy ráno tamního času zasáhly Nový Zéland o 900 kilometrů jinde otřesy o síle 7,2 stupně, píše agentura Reuters. Zatím nebyla hlášena žádná zranění ani škody na majetku.