Sparta deklasovala na úvod Ligy mistryň Soluň, vyhrála i Slavia

Aktualizováno 4. 10. 2017 19:40
Úspěšný vstup do Ligy mistryň za sebou mají fotbalistky pražské Sparty, které porazily Soluň vysoko 5:0. Slavia vyhrála nad Minskem 3:1.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Milan Kammermayer

Soluň - Fotbalistky obou pražských "S" zvládly vítězně vstup do Ligy mistryň. Sparťanky v úvodním utkání 1. kola vyhrály na půdě PAOK Soluň vysoko 5:0 a hattrickem k tomu nejvýrazněji přispěla Irena Martínková. České šampionky slávistky triumfovaly na hřišti Minsku 3:1. Odvety se hrají za týden v Praze.

Sparta na slavném stadionu v Soluni, jemuž se přezdívá "Hrobka", od začátku řecké šampionky jasně přehrávala. Ve 14. minutě po rohu dotlačila míč hlavou za čáru Martínková a stejná hráčka podobným způsobem v nastavení první půle zvýšila.

Po změně stran se trefila Finka Hälinenová, v 82. minutě po chybě domácí gólmanky přidala čtvrtou branku střídající Kladrubská a v 87. minutě završila hattrick Martínková.

Zápas Slavie v Minsku byl vyrovnanější. Běloruský šampion sice Pražanky přestřílel, ale přesnější mířidla měly hostující hráčky. Skóre po necelé půlhodině otevřela Svitková, v 60. minutě sice srovnala Chimichová, ale v 74. minutě dala vítězný gól Cahynová. Deset minut před koncem pak pojistila výhru Divišová a slávistky tak zopakovaly triumf 3:1 nad Minskem ze srpnové přípravy.

PAOK Soluň - Sparta Praha 0:5 (0:2)

Branky: 14., 45.+1 a 87. I. Martínková, 61. Hälinenová, 82. Kladrubská.

Sestava Sparty: Dorseyová - Vyštejnová, Odehnalová, Rabenová, Stromová - Hälinenová, Bertholdová, I. Martínková, Nepokojová (88. Bužková) - Stašková (69. Kolanderová) - Mocová (78. Kladrubská). Trenér: Janota.

Minsk - Slavia Praha 1:3 (0:1)

Branky: 60. Chimichová - 28. Svitková, 74. Cahynová, 80. Divišová.

Sestava Slavie: Votíková - Sedláčková (64. Chlastáková), Bartovičová, Pincová, Bartoňová - Cahynová, Krejčiříková - Divišová (90. Dědinová), Svitková, Szewieczková (81. Necidová) - Kožárová. Trenér: Medynský.