reklama
 
 

Sparta jedná o Kadlecovi, další posily už jsou vytipované

5. 1. 2015 13:42
Fotbalová Sparta zahájila přípravu na jarní část Synot ligy.

Praha - Zatím bez posil zahájili zimní přípravu na jarní část ligy fotbalisté Sparty. První trénink na Strahově absolvovali také navrátilec z hostování v Jihlavě Adam Jánoš a Jakub Podaný, který vyhrál před Vánoci indickou ligu s Kalkatou. Vedení obhájce titulu také přiznalo, že jedná o možném návratu útočníka Václava Kadlece z Frankfurtu.

"Ale říkám na rovinu, že u Kadlece to není úplně jednoduchá transakce, je to přeci jen hráč z bundesligy," řekl na tiskové konferenci člen představenstva Sparty Jakub Otava. "O dalších posilách jednáme a ještě asi jednat budeme. Máme vybrané konkrétní hráče, protože upřednostňujeme kvalitu před kvantitou," dodal.

Mezi posily by se na Letné měli zařadit i Podaný s Jánošem. "Jánoše jsme si stáhli vzhledem k jeho univerzálnosti a výkonům, které v Jihlavě podával. Podaný se z Indie vrátil s dobrým kreditem a navíc je to univerzální hráč na levou stranu. Přáli bychom si, aby si výkony řekl o místo v kádru," uvedl trenér Vítězslav Lavička, který na podzim ustál tlak na odvolání.

Výprodej zatím v plánech není

Sparta rovněž potvrdila, že navzdory spekulacím o zájmu ze zahraničí hráče prodávat nechce. "Sice ta rovnice není úplně daná, ale když někdo přijde, tak někdo bude muset odejít," řekl Otava. "Ale ať už je to Pavel Kadeřábek, Ladislav Krejčí, nebo Josef Hušbauer, tak žádná konkrétní nabídka na stole neleží," prohlásil.

Z podzimního kádru na úvodním tréninku chyběl pouze zraněný útočník Martin Nešpor. "Jeho zdravotní stav se nelepší, ale věříme, že se to brzy otočí k lepšímu," uvedl Lavička. Pouze část přípravy s týmem absolvovali Michal Breznaník a Ondřej Švejdík, oba by však měli být brzy v pořádku.

Podobně na tom byl Lukáš Vácha, který se zotavuje po operaci kolena. Bez problémů naopak trénoval kapitán David Lafata, jenž závěr podzimu vynechal kvůli potížím se zády.

Spartu, která na druhém místě tabulky ztrácí na vedoucí Plzeň jediný bod, čeká už v pátek první přípravný zápas proti Vlašimi. Den nato odletí na týden na Kanárské ostrovy, kde ji čekají utkání s PSV Eindhoven a Celticem Glasgow. "Lepší by bylo, kdybychom s nimi hráli v pokročilejší fázi přípravy, ale každá konfrontace s velkými soupeři je dobrá," řekl Lavička.

Po návratu si Letenští zahrají s Trenčínem, Trnavou, Jihlavou a Prostějovem a od 31. ledna zamíří na desetidenní soustředění v Turecku.

autor: ČTK | 5. 1. 2015 13:42

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama