Sparta jede pro posilu k Dunaji. A už tuší, kam s Kweukem

Sparta opět nezískala trofej a její kádr čeká menší průvan. Kdo by měl přijít a odejít? Máme nejčerstvější informace z Letné.
Největší přestupové eso Sparty: Václav Kadlec dostal konkrétní nabídku od bundesligového Frankfurtu. Ohledně odstupného se spekuluje až o 5 milionech eur. Ale Sparta vzývá jinou prioritu, sportovní. "Máme eminentní zájem na tom, aby Václav i v nadcházející sezoně pokračoval ve Spartě," říká mluvčí klubu Ondřej Kasík. Kadlecova smlouva ve Spartě končí v létě 2014, dostal od klubu návrh na její prodloužení do léta 2016, ale k dohodě zatím nedošlo.
Když všechno půjde dobře, mohla by už dnes získat Sparta první letní posilu. Člen představenstva Jakub Otava totiž jedná v Bratislavě se šéfy Slovanu o přestupu Lukáše Pauscheka. Je mu 20 let, přesto už má 4 starty za slovenský A-tým a Sparta by ho ráda získala na pozici pravého obránce. Líčila na něj už loni, ale Lukášovy zdravotní problémy tehdy transfer odložily. Ve vlastnické struktuře Sparty i Slovanu najdeme skupinu J&T, lze tedy očekávat dohodu.
Univerzální středopolař Kamil Vacek nenašel ve veronském klubu Chievo, takové štěstí, s jakým při přestupu do italské Serie A nejspíš počítal. Sparta ho tedy láká k návratu. Drobná potíž je v tom, že Vacek má v Chievu ještě na dva roky platnou smlouvu, pokud se tedy na Letnou vrátí, pak patrně na hostování s opcí. Taková je představa Sparty.
Vít Beneš, metrosexuál z obrany FK Jablonec, by se mohl stát další položkou nekonečného seznamu fotbalistů, proudících z Peltova klubu na Letnou (či opačně). Na téma "Beneš" se mají osobně sejít šéfové klubu Daniel Křetínský a Miroslav Pelta. Ten druhý si údajně pohrává s myšlenkou nasadit Beneše v jablonecké obraně v předkolech Evropské ligy - a pak se případně zařídit podle situace. Z takového řešení by asi Sparta úplně nadšená nebyla.
Foto: CPA
Luděk Mádl Luděk Mádl
18. 6. 2013 5:00
Lukáš Pauschek, to je pravý obránce, kterého by Sparta ze Slovanu ráda získala už dnes, bude o něm jednat v Bratislavě

Praha - Pauschek, Vacek, Beneš... To jsou jména, která si Sparta vyhlédla ve slovenské, italské a české lize. Bojovat bude o Václava Kadlece, naopak odejít mohou Kweuke či Jarošík, dost možná i další jména. Detaily uvnitř galerie.

 

Právě se děje

Další zprávy