Sparta má nového hlavního sponzora. Valentův Synot tip

2. 7. 2015 11:41
Synot pokračuje ve fotbalovém sponzoringu. Po Slovácku, Jablonci a celé lize bude generálním partnerem Sparty.
Nový dres fotbalové Sparty představují David Lafata s Danielem Křetínským a Ivo Valentou
Nový dres fotbalové Sparty představují David Lafata s Danielem Křetínským a Ivo Valentou | Foto: ČTK

Praha - Poprvé na konci července obléknou fotbalisté Sparty čerstvé dresy s logem nového sponzora. Na další dvě sezony jím bude sázková společnost Synot Tip ze skupiny Synot miliardáře a senátora Iva Valenty.

Sparta našla v Synot Tipu, zároveň partnerovi celé ligy partnera po téměř třech letech. Tehdy jí byla hlavním sponzorem také sázkovka, Fortuna. Ta ale kvůli své nové strategii zacílené na polský trh od elitního pražského týmu odešla.

Křetínský si Synotu váží

Loňskou sezonu dresy klubu z Letné nesly reklamu Blesk Energie společnosti EP Energy Trading majitele Sparty Daniela Křetínského.

"V minulosti jsme prokázali, že jsme připraveni generálního partnera nemít, pokud by jím neměla být společnost, které si vážíme," říká Křetínský s tím, že nabídky na spojení řady firem se Spartou zřejmě byly, ale žádná taková, aby stála za to.

Synot sponzoruje i Slovácko a Jablonec

Cenu sponzoringu ani Sparta ani Synot neoznámily. Má se za to, že Fortuna v minulosti za podobné plnění jako teď bude mít Synot platila 20 milionů korun ročně. Celé lize Synot přispívá vyššími desítkami milionů.

Synot chce kromě Sparty dál pojit své jméno s ligou, s klubem FC Slovácko a FK Jablonec. Spojení se Spartou, věří Valenta, pomůže také mezinárodní prezentaci značky. Skupina Synot je totiž stále silnější v zahraničí. Podniká v řadě zemí Evropy.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

před 3 hodinami

Prováděcí zákon k brexitové dohodě prošel první zkouškou, poslanci ale odmítli projednávací plán

Britští poslanci posunuli prováděcí zákon k brexitové dohodě do další fáze legislativního procesu. Návrh prošel první zkouškou v dolní komoře britského parlamentu, když jej po druhém čtení podpořilo 329 zákonodárců, zatímco proti bylo jen 299. Britská média úvodní vítězství vlády očekávala. Poslanci ale později odmítli plán projednávání prováděcího zákona k brexitové dohodě. Vadí jim, že jim vláda na schvalování zákona vyhradila jen tři dny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy