Sparta má nového hlavního sponzora. Valentův Synot tip

2. 7. 2015 11:41
Synot pokračuje ve fotbalovém sponzoringu. Po Slovácku, Jablonci a celé lize bude generálním partnerem Sparty.
Nový dres fotbalové Sparty představují David Lafata s Danielem Křetínským a Ivo Valentou
Nový dres fotbalové Sparty představují David Lafata s Danielem Křetínským a Ivo Valentou | Foto: ČTK

Praha - Poprvé na konci července obléknou fotbalisté Sparty čerstvé dresy s logem nového sponzora. Na další dvě sezony jím bude sázková společnost Synot Tip ze skupiny Synot miliardáře a senátora Iva Valenty.

Sparta našla v Synot Tipu, zároveň partnerovi celé ligy partnera po téměř třech letech. Tehdy jí byla hlavním sponzorem také sázkovka, Fortuna. Ta ale kvůli své nové strategii zacílené na polský trh od elitního pražského týmu odešla.

Křetínský si Synotu váží

Loňskou sezonu dresy klubu z Letné nesly reklamu Blesk Energie společnosti EP Energy Trading majitele Sparty Daniela Křetínského.

"V minulosti jsme prokázali, že jsme připraveni generálního partnera nemít, pokud by jím neměla být společnost, které si vážíme," říká Křetínský s tím, že nabídky na spojení řady firem se Spartou zřejmě byly, ale žádná taková, aby stála za to.

Synot sponzoruje i Slovácko a Jablonec

Cenu sponzoringu ani Sparta ani Synot neoznámily. Má se za to, že Fortuna v minulosti za podobné plnění jako teď bude mít Synot platila 20 milionů korun ročně. Celé lize Synot přispívá vyššími desítkami milionů.

Synot chce kromě Sparty dál pojit své jméno s ligou, s klubem FC Slovácko a FK Jablonec. Spojení se Spartou, věří Valenta, pomůže také mezinárodní prezentaci značky. Skupina Synot je totiž stále silnější v zahraničí. Podniká v řadě zemí Evropy.

 

Právě se děje

před 20 minutami

Kvůli závadě na troleji nevyjelo v Praze ráno několik vlaků

Železniční dopravu v hlavním městě a okolí dnes nad ránem komplikovala porucha troleje na pražském odstavném nádraží. Několik osobních vlaků muselo být odřeknutu v části nebo v celé trase, uvedla na Twitteru společnosti Ropid, která organizuje MHD v Praze a okolí.

Kvůli poruše trakčního vedení na odstavném nádraží musely České dráhy zrušit ranní osobní vlak z Prahy do Ústí nad Labem. Odřeknut musel být i jeden pár osobních vlaků mezi Nymburkem a Kolínem a spoj mezi Prahou-Uhříněvsí a Benešovem, vyplývá z údajů na webu drah

Zdroj: ČTK
před 30 minutami

V Číně na nový vir zemřelo už 25 lidí. Podle vlády se počet nakažených vyšplhal na 830 případů

Už 25 obětí evidují čínské úřady v souvislosti s šířením nového typu koronaviru, který se na konci loňského roku objevil v 11milionovém městě Wu-chan. Počet prokázaných případů se zároveň k 23. lednu v Číně vyšplhal na 830, oznámila vláda podle světových zpravodajských agentur. Předtím média psala o 18 mrtvých a více než 630 nakažených.

Čínské ministerstvo zdravotnictví v rámci nového hlášení mimo jiné potvrdilo čtvrteční zprávu o prvním úmrtí způsobeném koronavirem mimo centrální provincii Chu-pej. Jde o případ 80letého pacienta, který zemřel v provincii Che-pej po návratu z dvouměsíčního pobytu ve Wu-chanu.

Z 830 potvrzených případů je 177 považováno za vážné, zatímco 34 "uzdravených" lidí už údajně mohlo opustit nemocniční lůžka. Podle agentury AFP dále čínská vláda informovala, že úřady prověřují 1072 pacientů, u nichž panuje podezření na nakažení záhadným virem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy