Španělé hráli divoký zápas se Skoty, Slováci rozdávali

12. 10. 2010 23:18
Výsledky úterních zápasů o Euro 2012
Obrázek ze zápasu LIchtenštejnsko - Česko 0:2
Obrázek ze zápasu LIchtenštejnsko - Česko 0:2 | Foto: Reuters

Praha - Nedohraný zápas v Itálii, drtiví Nizozemci a nevídaná přestřelka mezi Belgií a Rakouskem - to jsou prozatím nejzajímavější momenty posledního kvalifikačního kola na Euro 2012 před zimní přestávkou.

Český tým ale nejvíc zajímal výsledek ze Skotska. Fotbalisté Španělska tam vyhráli po divokém průběhu 3:2. Úřadující světoví šampioni promarnili v Glasgow dvougólový náskok a očekávané vítězství jim zajistil až jedenáct minut před koncem střídající Llorente. Španělé po třech zápasech vedou bez ztráty bodu "českou" skupinu, svěřenci Michala Bílka se díky vítězství v Lichtenštejnsku posunuli na druhé místo. Skotové jsou s dvoubodovou ztrátou na český celek třetí.

O zápase Česka:

Narozdíl od Česka, které vyhrálo v Lichtenštejnsku 2:0, si Turci nedokázali poradit s podobným slabým protivníkem. Prohráli v Ázerbajdžánu 1:0. Turky vede Nizozemec Guus Hiddink, a zatím mu to příliš nejde. Ránu mu zasadil hlavně kapitán domácích Rašat Sagydov gólem v 38. minutě. Za posledních sedm let je to teprve druhá výhra Ázerbajdžánu v kvalifikaci.

Trápilo se také Německo, které nakonec porazilo Kazachstán shodně jako v pátek Turky 3:0, ale ještě v poločase na hřišti v postsovětské republice hráli bronzoví z MS v Jihoafrické republice bez branek. Pak se ale postupně trefili Klose, který zaznamenal 58. reprezentační gól, Gomez a Podolski. Němci míří jasně na Euro.

Střílející Huntelaar

Ještě větší suverenitu předvádějí Nizozemci. V souboji o první místo ve skupině Švédy hladce přehráli 4:1 a mají stejně jako Němci ze čtyř duelů plný počet bodů. Huntelaar dal dvě branky, stejně jako spoluhráč Afellay.

Slováci po páteční porážce v Arménii znovu ztratili body, když doma remizovali 1:1 s Irskem. Ostrovany brzy poslal do vedení St. Ledger, ještě do poločasu srovnal po rohu Ďurica. Remízy v Žilině využilo Rusko, které po výhře 1:0 v Makedonii poskočilo do čela tabulky.

Skandálem skončil zápas Itálie - Srbsko, které rozhodčí ukončil v 7. minutě kvůli nepokojům v hledišti.

Více: Skandál v Itálii. Fotbal se hrál jen sedm minut

Výsledky úterní kvalifikace na Euro 2012:

Skupina A:
Ázerbájdžán - Turecko 1:0 (1:0)
Branka: 39. Sadygov. Rozhodčí: Deaconu (Rum.).

Kazachstán - Německo 0:3 (0:0)
Branky: 49. Klose, 76. Gomez, 85. Podolski. Rozhodčí: Tudor (Rum.).

Belgie - Rakousko 4:4 (1:2)
Branky: 11. Vossen, 47. Fellaini, 87. Ogunjimi, 90. Lombaerts - 14. a 62. Schiemer, 29. Arnautovic, 90.+3 Harnik. Rozhodčí: Dean (Angl.). ČK: 68. Scharner (Rak.).

Skupina B:
Arménie - Andorra 4:0 (3:0)
Branky: 4. G. Kazarjan, 16. Mchitarjan, 33. Movsisjan, 52. Pizzelli. Rozhodčí: Mikulski (Pol.).

Slovensko - Irsko 1:1 (1:1)
Branky: 36. Ďurica - 16. St. Ledger. Rozhodčí: Undiano Mallenco (Šp.).

Makedonie - Rusko 0:1 (0:1)
Branka: 8. Keržakov. Rozhodčí: Johannesson (Švéd.).

Skupina C:
Faerské ostrovy - Severní Irsko 1:1 (0:0)
Branky: 60. Holst - 76. Lafferty. Rozhodčí: Zimmermann (Švýc.).

Estonsko - Slovinsko 0:1 (0:0)
Branka: 66. vlastní Sidorenkov. Rozhodčí: Skjerven (Nor.).

Itálie - Srbsko předčasně ukončeno v 7. minutě kvůli výtržnostem srbských fanoušků.

Skupina D:
Bělorusko - Albánie 2:0 (1:0)
Branky: 10. Rodionov, 77. Krivec. Rozhodčí: Rasmussen (Dán.). ČK: 90.+1 Dallku (Alb.).

Francie - Lucembursko 2:0 (1:0)
Branky: 22. Benzema, 76. Gourcuff. Rozhodčí: Jug (Slovin.). ČK: 56. Peters (Luc.).

Skupina E:
Finsko - Maďarsko 1:2 (0:0)
Branky: 86. Forssell - 50. Szalai, 90.+5 Dzsudzsák. Rozhodčí: Kelly (Ir.).

Nizozemsko - Švédsko 4:1 (2:0)
Branky: 4. a 55. Huntelaar, 36. a 59. Afellay - 69. Granqvist. Rozhodčí: Lannoy (Fr.).

San Marino - Moldavsko 0:2 (0:1)
Branky: 20. Josan, 86. Doroš z pen. Rozhodčí: Courtney (Sev. Ir.).

Skupina F:
Lotyšsko - Gruzie 1:1 (0:0)
Branky: 90.+1 Cauna - 74. Siradze. Rozhodčí: De Sousa (Port.).

Řecko - Izrael 2:1 (1:0)
Branky: 22. Salpingidis, 62. Karagunis z pen. - 59. vlastní Spiropulos. Rozhodčí: Hansson (Řec.).

Skupina G:
Švýcarsko - Wales 4:1 (2:1)
Branky: 8. a 89. Stocker, 21. Streller, 82. Inler z pen. - 13. Bale. Rozhodčí: Hammer (Luc.).

Anglie - Černá Hora 0:0

Skupina H:
Dánsko - Kypr 2:0 (0:0)
Branky: 47. Rasmussen, 81. Lorentzen. Rozhodčí: Fernandéz (Šp.).

Island - Portugalsko 1:3 (1:2)
Branky: 17. Helguson - 3. C. Ronaldo, 27. Meireles, 72. Postiga

Skupina I:
Skotsko - Španělsko 2:3 (0:1)
Branky: 58. Naismith, 66. vlastní Piqué - 44. Villa z pen., 55. Iniesta, 79. Llorente. Rozhodčí: Busacca (Švýc.). ŽK: Whittaker, Miller (oba Skot.). ČK: 89. Whittaker.