Southampton zastavil rozjetou Chelsea, United smetli Spurs

15. 3. 2015 16:42
Fotbalisté Chelsea s Thibautem Courtoisem v brance remizovali se Southamptonem 1:1.
Diego Costa a Nathaniel Clyne v zápase Chelsea vs. Southampton
Diego Costa a Nathaniel Clyne v zápase Chelsea vs. Southampton | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Chelsea s Thibautem Courtoisem v brance remizovali se Southamptonem 1:1 a vedou Premier League o šest bodů před druhým Manchesterem City. Navíc mají zápas k dobru. Londýnský celek však v posledních čtyřech ligových domácích utkáních třikrát získal jen bod.

Manchester United si snadno poradil na domácí půdě s Tottenhamem 3:0. Stejným výsledkem přehrál také Everton Newcastle.

Chelsea poslal v 11. minutě do vedení po Ivanovičově centru Costa a s osmnácti trefami se osamostatnil v čele tabulky střelců Premier League. Španělský reprezentant se prosadil v posledních šesti ligových duelech pětkrát.

O osm minut později ale bylo srovnáno. Rozhodčí odpískal Matičův faul na Maného v pokutovém území a Tadič penaltou doprostřed brány překonal Courtoise.

Domácí v závěru sice vystupňovali tlak, cenný bod pro Southampton ale udržel několika povedenými zákroky brankář Forster.

Hrdninou United byl Fellaini

Manchester rozhodl o výhře nad Tottenhamem už v prvním poločase. Nejprve v deváté minutě Carrick poslal pas za obranu Fellainimu a gólman Lloris poprvé inkasoval. Fellaini byl i u druhé branky, jeho pokus hlavou hostující obránce odrazil pouze ke Carrickovi a ten zdvojnásobil náskok "Rudých ďáblů".

Poločasový a také konečný stav 3:0 určil Rooney, jenž si poradil s nedůraznou obranou "Kohoutů" a vstřelil 11. branku v sezoně. Devětadvacetiletému útočníkovi se proti Tottenhamu daří, v lize mu dal už deset gólů a vyrovnal tak bilanci současného asistenta na lavičce United Ryana Giggse.

Manchester vyhrál potřetí za sebou, Tottenham naopak neprodloužil sérii tří zápasů bez prohry a zůstal na sedmém místě.

Everton zvítězil nad Newcastlem 3:0 a po pěti utkáních poprvé naplno bodoval. Prosadili se McCarthy, Lukaku z penalty a v nastavení střídající Barkley.

Anglická fotbalová liga - 29. kolo:

Chelsea - Southampton 1:1 (11. Costa - 19. Tadič z pen.), Everton - Newcastle 3:0 (20. McCarthy, 56. Lukaku z pen., 90.+3 Barkley), Manchester United - Tottenham 3:0 (9. Fellaini, 19. Carrick, 34. Rooney).

1. Chelsea 28 19 7 2 58:23 64
2. Manchester City 29 17 7 5 59:28 58
3. Arsenal 29 17 6 6 56:30 57
4. Manchester United 29 16 8 5 50:26 56
5. Liverpool 28 15 6 7 42:30 51
6. Southampton 29 15 5 9 40:21 50
7. Tottenham 29 15 5 9 46:42 50
8. Stoke 29 12 6 11 33:35 42