Slávistky v LM doma podlehly Rosengardu 1:3, Marta gól nedala

10. 11. 2016 20:24
Představovaly si lepší výsledek. Hráčky Slavie v boji o čtvrtfinále fotbalové Ligy mistryň prohrály doma se švédským Rosengardem 1:3 a před odvetou to s nimi tedy nevypadá dobře. Pražanky na stadionu Viktorie Žižkov třikrát inkasovaly během jedenácti minut první půle.
Slávistky jsou na pokraji vyřazení
Slávistky jsou na pokraji vyřazení | Foto: Zlata Vostrá

Praha - Fotbalistky Slavie v úvodním osmifinále Ligy mistryň doma podlehly Rosengardu 1:3. Poslední půlhodinu za švédské šampionky odehrála slavná Brazilka Marta, ale střelecky se neprosadila. Jediný gól domácích zaznamenala v nastavení Kateřina Svitková.

Pražanky na stadionu Viktorie Žižkov třikrát inkasovaly během jedenácti minut první půle a vzdálila se jim možnost zopakovat čtvrtfinálovou účast z minulého ročníku. Odveta v Malmö se odehraje příští středu.

"Mají individuality, jsou výborné a silné na balonu. Přesto je to tým, se kterým se dá hrát lepší partie. Tři góly je samozřejmě dost v domácím prostředí. Určitě máme na to, abychom hráli v odvetě líp. Šance na postup jsou vždycky. Když u nich vyhrajeme 3:0, tak postupujeme," řekl novinářům trenér Slavie Pavel Medynský.

První velkou šanci měly v úvodu slávistky, ale Kožárová z úhlu nepřekonala brankářku. Hráčky Rosengardu častěji držely míč a po půlhodině hry udeřily. Nejprve ve 33. minutě z rohu hlavičkovala Masarová. Po její přihrávce už za tři minuty zvýšila Nilssonová. A ještě před pauzou přidala třetí gól Enganamouitová z penalty po ruce Budošové.

Tým z Malmö ve druhém poločase ubral z tempa, takže první zajímavější moment přišel v 62. minutě, kdy za potlesku diváků přišla na hřiště Marta. Pětinásobná nejlepší fotbalistka světa však žádnou velkou příležitost neměla.

Slávistky se hlavně ze standardních situací dostaly do několika závarů v šestnáctce Rosengardu a ve druhé minutě nastaveného času se trefila tvrdou ranou z přímého kopu Svitková.

Úvodní zápas osmifinále fotbalové Ligy mistryň:

Slavia Praha - Rosengard Malmö 1:3 (0:3)

Branky: 90.+2 Svitková - 33. Masarová, 36. Nilssonová, 44. Enganamouitová z pen. Rozhodčí: Lehtovaaraová (Fin.). Diváci: 1347.

Sestava Slavie: Votíková - Tomášková, Budošová, Necidová (80. Pěničková), Pincová - Bartovičová - Divišová, Svitková, Krejčiříková, Bartoňová (73. Chlastáková) - Kožárová. Trenér: Medynský.