Aleš Vávra Aleš Vávra
19. 9. 2012 19:50
Trenér Slavie Petr Rada porazil v Gambrinus lize svůj bývalý tým.
Kapitán Kisel dovedl Slavii k vítězství nad Teplicemi.
Kapitán Kisel dovedl Slavii k vítězství nad Teplicemi. | Foto: CPA - Eduard Erben

Praha - Fotbalisté Slavie Praha v dohrávce 7. kola Gambrinus ligy porazili doma v Edenu Teplice 2:0. Sešívaní dokázali využít početní výhodu po vyloučení hostujícího stopera Lukáše v 60. minutě.

Svěřenci kouče Petra Rady, který uspěl proti svému bývalému týmu, se poprvé trefili až třináct minut před koncem, kdy zblízka prostřelil brankáře Grigara Milan Nitrianský. O čtyři minuty později dal výsledku definitivní podobu záložník Ondřej Petrák, který skóroval přesnou střelou zpoza pokutového území.

Slavia poskočila na sedmé místo

Klíčový moment utkání se odehrál v 60. minutě. Slávistický útočník Škoda udělal kličku Lukášovi a mohl jít sám na branku, teplický stoper jej ale fauloval a byl vyloučen.

Slavia se díky teprve druhé výhře v sezoně vyhoupla na sedmé místo tabulky za mistrovský Liberec. Teplice zůstávají na čtrnácté příčce, když zvítězili pouze v úvodním kole nové sezony.

7. kolo první fotbalové ligy:

Slavia Praha - FK Teplice 2:0 (0:0)

Branky: 77. Nitrianský, 81. Petrák. Rozhodčí: M. Paták - Pospíšil, Mokrusch. ŽK: Kisel, Tusjak, Hubáček (všichni Slavia). ČK: 61. Lukáš (Teplice). Diváci: 6304.

Slavia: Čontofalský - Nitrianský, Latka, Hubáček, Juhar - Vošahlík (86. Koreš), Petrák, Zmrhal, Tusjak (59. Mičola) - Kisel (89. Jarolím) - Škoda. Trenér: Rada.

Teplice: Grigar - Ježdík, Lukáš, Matula, Rosa - Ljevakovič - Vůch, Vachoušek, M. Jarolím (67. Vondrášek), Podaný - Kerič (69. Mahmutovič). Trenér: Přerost.