Necidovi dluží Slavia skoro milion. Pastoorovi víc. A další?

Řebíčkova Slavia kvůli insolvenčnímu řízení odhalila účetnictví. Víme proto, kolik dluží hráčům a trenérům, a také to, kolik ve Slavii brali
Kvůli zahájenému insolvenčnímu řízení musela Slavia nechat nahlédnout soud a následně pak díky volně dostupnému insolvenčnímu rejstříku i celou veřejnost do svého účetnictví. Z něj se mimo jiné dozvídáme spoustu informací o nesplacených závazcích Slavie vůči jednotlivým hráčům či trenérům.
Tak třeba vůči Tomáši Necidovi, který před rokem ve Slavii hostoval, přiznává Slavia závazek 981 431 korun, rozepsaný po dohodě s fotbalistou do splátkového kalendáře. Ze zveřejněných tabulek vyplývá, že Necid bral ve Slavii 90 000 korun měsíčně. V tureckém Bursasporu už si dnes Necid vydělá rozhodně víc.
Na jaře 2014 ho ve Slavii vedl Alex Pastoor. Vůči nizozemskému kouči, který v Edenu nepůsobil ani půl roku, přiznává Slavia svůj zatím nesplacený závazek ve výši 1 113 754 korun.
Jedním z Pastoorových asistentů byl tehdy Vladimír Šmicer. Slavia mu za to dodnes dluží 145 000 korun.
Foto: ČTK
Luděk Mádl Luděk Mádl
17. 7. 2015 15:30
Řebíčkova Slavia kvůli insolvenčnímu řízení odhalila účetnictví. Víme proto, kolik dluží hráčům a trenérům, a také to, kolik ve Slavii brali.
 

Právě se děje

před 58 minutami

Venezuela zavede kvůli hyperinflaci milionovou bankovku

Venezuelská centrální banka zavede od pondělí tři nové druhy bankovek. Kvůli hyperinflaci začne vydávat bankovky v nominální hodnotě 200 000, 500 000 a jednoho milionu bolívarů, informovala agentura AFP. Dosud nejvyšší hodnota byla 50 000 bolívarů. Kvůli vysoké nestabilitě domácí měny ale obyvatelé Venezuely běžně používají americký dolar.

"Hlavním problém je, že při cyklu hyperinflace centrální banka nikdy nedokáže aktualizovat měnový systém dostatečně rychle," uvedl ekonom Asdrúbal Oliveros. Kdysi prosperující země vyvážející ropu zažívá již čtvrtým rokem velice rychlý růst cen. V loňském roce míra inflace ve Venezuele vystoupala na tři tisíce procent, v lednu letošního roku zbrzdila na 2665 procent.

Za jeden milion bolívarů, což je zhruba 11 korun, lze podle agentury AFP pořídit zhruba kilogram rajčat nebo "250 mililitrů málo kvalitního tekutého mýdla". Bolívary Venezuelané používají hlavně pro placení jízdného v hromadné dopravě. Při běžných platbách Venezuelané spíše využívají výrazně stabilnější americký dolar, který se stal faktickým oběživem v zemi. Podle oficiálního kurzu jeden dolar stojí zhruba dva miliony bolívarů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy