Slavia po 4 letech vyhrála v lize derby. Duel rozhodl Latka

FOTO Eden v plamenech. Chuligáni se na derby vyřádili
Jednou se o to postaral i odvážlivec, který přeběhl přes celou délku hřiště...
Pořadatelé měli co dělat, aby chuligána dohnali.
....
Na konci zápasu už nebylo na hrací plochu přes dým z pyrotechniky skoro vůbec vidět.
29. 9. 2012 22:00
Fotbalisté Slavie ukončili čtyřleté čekání na výhru v derby pražských S v rámci Gambrinus ligy, když Spartu v 9. kole první ligy porazili na svém hřišti 1:0.

Praha - Fotbalisté Slavie ukončili čtyřleté čekání na výhru v derby pražských S v rámci Gambrinus ligy, když v jejím 9. kole porazili na svém hřišti Spartu 1:0.

278. derby rozhodl před nejvyšší návštěvou ročníku (15 654 diváků) stoper Martin Latka, který v 73. minutě skóroval hlavou po přímém kopu.

Latka, který se trefil i v posledním derby na jaře (1:1), si tak dal ten nejlepší dárek k pátečním 28. narozeninám.

Slavia tak ukončila sedmizápasové čekání na výhru v ligovém derby, její diváci se pak mohli radovat z premiérové výhry v derby v lize na novém stadionu v Edenu.

Sešívání nedostali gól už v pátém ligovém zápase v řadě, díky čemuž se v tabulce posunuli na pátou příčku a na čtvrtou Spartu už ztrácejí jen dva body.

Naopak Sparta prodloužila svou výsledkovou a herní mizérii z předchozího týdne. Prohrála totiž čtvrtý soutěžní zápas v řadě, v lize pak odešla bez bodu už potřetí za sebou.

Po hodině nudy začal fotbal

Slavia nemohla do zápasu nasadit zraněného záložníka Jana Vošahlíka, Sparta se zase musela obejít bez zraněného pravého obránce Vlastimila Vidličky a bez kapitána Marka Matějovského, který seděl kvůli rekonvalescenci po zranění kotníku jen na lavičce.

Zápas sporadický na gólové šance byl hodinu hry spíše přehlídkou výtržností z obou fanouškovských sektorů.

Za zmínku stojí jen situace z 9. minuty, kdy sparťanský stoper Ondřej Švejdík hlavičkoval po rohovém kopu jen těsně vedle branky Slavie, a podobně si na druhé straně vedl v 17. minutě i Ondřej Petrák, který po rohovém kopu hlavičkoval těsně nad branku.

V závěru poločasu pak z otočky bránu těsně minul sparťanský útočník Václav Kadlec.

Latka sestřelil Spartu opět ze vzduchu

I v úvodu druhého poločasu se zdálo, že gólových situací bude jako šafránu.

V 65. minutě se však v obrovské šanci objevil po hrubce Manuela Pamiče Tomáš Mičola, který šel z úhlu sám na brankáře Tomáše Vaclíka, místo střely však nahrával nabíhajícímu Milanu Škodovi a míče se ve skluzu stihl zmocnit vracející se Josef Hušbauer.

Mičola měl vzápětí po rychlém brejku Slavie další gólovku, střela ze vzdálenosti pokutového kopu se mu však nepovedla.

V 73. minutě však už slávisté udeřili. Po centru Davida Hubáčka přehlavičkoval Latka Jiřího Jarošíka i brankáře Vaclíka a míč se snesl přesně k pravé tyči branky Sparty.

Ta v závěru vsadila na útok, když do hry poslala dalšího hrotového útočníka Bekima Balaje.

Albánský útočník se mohl stát v závěru zápasu hrdinou zápasu, udělal ho však z brankáře Kamila Čontofalského, který Balajovu střelu do šibenice konečky prstů vyrazil mimo bránu.

Výsledek:

Slavia Praha - Sparta Praha 1:0 (0:0)

Branka: 73. Latka. Rozhodčí: Příhoda - Filípek, Mencl. ŽK: Nitrianský, Kisel, Latka, Čontofalský - Hušbauer, Holek. Diváci: 15.654.
Slavia: Čontofalský - Nitrianský, Latka, Hubáček, Juhar - Petrák - Mičola, Zmrhal (90. Jarolím), Kisel (90. Vlček), Tusjak - Škoda (82. Cicman). Trenér: Rada.
Sparta: Vaclík - Zápotočný (83. Grajciar), Jarošík, Švejdík, Pamič - Přikryl (71. Kadeřábek), Holek (79. Balaj), Hušbauer, Krejčí - Kadlec, Kweuke. Trenér: Lavička.