Slavia se dočkala první výhry. Slovácko zdolalo Hradec

31. 7. 2010 20:07
Slavia Praha - Mladá Boleslav 1:0 (0:0)
Slavia porazila Mladou Boleslav a má první výhru
Slavia porazila Mladou Boleslav a má první výhru | Foto: Jan Langer

Praha - První výhry v letošním ročníku Gambrinus ligy se v sobotu dočkali fotbalisté Slavie, kteří porazili v zápase třetího kola díky trefě Stanislava Vlčka Mladou Boleslav 1:0. Pražané tak mají na svém kontě pět bodů, Mladá Boleslav zůstává na čtyřech.

Slávisté nastoupili v základní sestavě bez Petera Grajciara, jenž by měl v příštích dnech oficiálně přestoupit do tureckého Konyasporu. Na hrotu opět nastoupil mladý Jakub Hora, ale jeho tým i v sobotu dlouho doplácel na špatnou střeleckou produktivitu.

Kisel: Chovanec mi nesedl. Tak, jako jeho tréninky
Baník remizoval se Slavií. Favorité si uřízli ostudu

Osamocený devatenáctiletý odchovanec Mostu sice v útoku hýřil aktivitou, obránci však jeho snahu eliminovali. První větší příležitost tak měl paradoxně až v sedmadvacáté minutě stoper Jiří Koubský, kterého centrem z levé strany našel Petr Trapp. Stoper Slavie ale nevystřelil podle svých představ a slabší ránu doprostřed brány lapil Miller.

Podobně pak skončila i střela Milana Černého o chvíli později. V závěru první půle pak po rychle rozehraném rohu a zablokované střele Čelůstky doputoval míč až k Jaroslavu Černému, ovšem ten z deseti metrů přestřelil.

Střídající Vlček rozhodl i zahazoval

Obraz hry se nezměnil ani po přestávce, Slavia byla zpočátku směrem k Millerově brance bezzubá a naopak to byla ona, která mohla inkasovat. Po rohovém kopu v pětapadesáté minutě dala obrana až příliš prostoru Janu Chramostovi a jeho hlavička šla těsně mimo.

Karel Jarolím se rozhodl na útočné trápení zareagovat a poslal na hřiště Stanislava Vlčka. A ten se mohl po hodině hry zapsat do střelecké listiny, když ho perfektní přihrávkou našel Jaroslav Černý. Ochozy ale jen zklamaně zahučely, zkušený útočník v gólové příležitosti přestřelil.

Jenže své šance zahazovali i hosté, konkrétně Chramosta. Ten si později parádně zaběhl za slávistickou obranu a řítil se sám na Vaniaka. V důležitou chvíli však špatně zpracoval míč, zkušený gólman mu včasným vyběhnutím vykryl střelecký úhel, a následná střela mladoboleslavského útočníka tak letěla těsně vedle pravé tyče.

Mladý forvard skrýval obličej v dlaních a své neproměněné šance mohl litovat o to více, když Pražané za další tři minuty udeřili. Na rychle rozehraný přímý kop Kisela si naběhl Stanislav Vlček a Miller už jeho hlavičku vytěsnit nedokázal.

Bývalý útočník Anderlechtu pak mohl v závěru vsítit z brejku i druhý gól, když povedeně zasekl míč před Johanou, ale tváří v tvář Millerovi selhal. A když pak v závěru nevyužili své šance ani Zákostelský s Kiselem, zvítězila Slavia před vlastními diváky 1:0.

Ve druhém sobotním zápase si připsalo druhou letošní výhru Slovácko, které zdolalo na domácím hřišti nováčka z Hradce Králové 2:1.

Moravané vedli po vlastní brance hradeckého Karala a trefě Ondřejky v padesáté minutě už 2:0, ale hosté vykřesali jiskru naděje čtvrt hodiny před koncem zásluhou Dvořáka. Více však už "Votroci" nestihli, a připsali si tak první porážku v sezoně.