Slavia remizovala s Jabloncem, strašák sestupu zůstává

Fotbalisté Slavie bez kapitána Pitáka Jablonec porazit nedokázali.
Slávističtí fanoušci v kotli od začátku utkání skandovali tradiční pokřik "Pelta ven" a přidával se k nim celý stadion. Asi dvakrát či třikrát se ozvalo "Pelta je č...k".
Pelta dnes shodou okolností na semináři apeloval na delegáty, aby v případě vulgarit neváhali utkání přerušit a v krajních případech ho i ukončit. O opatření rozhodl minulý týden výkonný výbor asociace.
"Pokud je to nové pravidlo, tak by ho měli uplatňovat, ať se týká kohokoliv. Takhle na to koukám," podotkl k celé mimofotbalové situaci jablonecký kouč Roman Skuhravý.
Samotný zápas Slavie s Jabloncem příliš fotbalové krásy nenabídl. Slávisté mají na marodce šest hráčů včetně exjabloneckého Pitáka, a tak musel trenér Pastoor v sestavě hodně improvizovat. Na levý kraj obrany se postavil Nitrianský, před ním operoval Vyhnal, který předtím v této ligové sezoně odehrál jen minutu v Teplicích.
8. 4. 2014 20:24
Slavia získala v pátém kole pod koučem Pastoorem čtvrtý bod a má čtyřbodový náskok na sestupové příčky.

Praha - Fotbalisté Slavie remizovali ve 23. kole Gambrinus ligy s Jabloncem 0:0 a získali v pátém kole pod koučem Pastoorem čtvrtý bod. Sešívaní tak mají čtyřbodový náskok na sestupové příčky.

Sešívaní bojovali i se širokou marodkou

Dnes vydržel na trávníku o třináct minut déle, než se zranil a přepustil místo střídajícímu Boudjemaovi. Uzdravený francouzský záložník nastoupil poprvé od 20. kola a hru domácích rozhýbal.

Ještě předtím ale zahrozil Jablonec. Kopic táhl v 19. minutě rychlý brejk, dostal se až k zakončení, ale brankář Černý jeho střelu vyrazil. Za sedm minut mohli otevřít skóre domácí. Boudjemaa vysunul Juhara, který se snažil obstřelit brankáře Valeše, bývalého slávistu, radost mu ale zkazila tyč. Následnou dorážku poslal Zmrhal nad.

Ve druhém poločase Slavii snaha o tlak nevyšla

Další šance už první půle nepřinesla, vzruch tak způsobilo hlavně krátké přerušení utkání po nadávkách na adresu šéfa jabloneckého klubu a předsedy asociace Miroslava Pelty (VÍCE ČTĚTE ZDE!). Slávistům pak zatrnulo, když se k zemi skácel Neves, po ošetření ale mohl pokračovat.

Na startu druhé půle se Pražané pokusili o tlak, žádnou velkou šanci si ale nevytvořili. Škodovu hlavičku chytl Valeš. Jablonec přidal a hrozil díky nebezpečným brejkům. Slávisté několik ataků přečkali se štěstím, po Kubistově hlavičce jen sledovali, jak balon těsně míjí tyč.

Čtvrt hodiny před koncem neuhlídali Pražané rohový kop znovu a Beneš, který rozhodl gólem v poslední minutě podzimní vzájemný duel, z voleje jen těsně přestřelil. Hosté měli k výhře blíž, ale neprosadili se ani z velkého závěru v 85. minutě.