Edenem znělo "Pelta je č...k!". Hlavní sudí přerušil zápas

Fanoušci Slavie se dneska v Edenu v souboji s Jabloncem příliš nevyznamenali.
Slávističtí fanoušci v kotli od začátku utkání skandovali tradiční pokřik "Pelta ven" a přidával se k nim celý stadion. Asi dvakrát či třikrát se ozvalo "Pelta je č...k".
Pelta dnes shodou okolností na semináři apeloval na delegáty, aby v případě vulgarit neváhali utkání přerušit a v krajních případech ho i ukončit. O opatření rozhodl minulý týden výkonný výbor asociace.
"Pokud je to nové pravidlo, tak by ho měli uplatňovat, ať se týká kohokoliv. Takhle na to koukám," podotkl k celé mimofotbalové situaci jablonecký kouč Roman Skuhravý.
Samotný zápas Slavie s Jabloncem příliš fotbalové krásy nenabídl. Slávisté mají na marodce šest hráčů včetně exjabloneckého Pitáka, a tak musel trenér Pastoor v sestavě hodně improvizovat. Na levý kraj obrany se postavil Nitrianský, před ním operoval Vyhnal, který předtím v této ligové sezoně odehrál jen minutu v Teplicích.
Foto: CPA Eduard Erben
ČTK Sport ČTK, Sport
8. 4. 2014 19:29
Rozhodčí Miroslav Zelinka na pokyn delegáta na necelé dvě minuty přerušil dnešní dohrávku 23. kola první fotbalové ligy mezi pražskou Slavií a Jabloncem.

Praha - Rozhodčí Miroslav Zelinka na pokyn delegáta na necelé dvě minuty přerušil dohrávku 23. kola první fotbalové ligy mezi pražskou Slavií a Jabloncem. Důvodem byly nadávky na adresu předsedy Fotbalové asociace ČR a zároveň šéfa jabloneckého klubu Miroslava Pelty.

Reportáž ze zápasu, který skončil 0:0, si přečtěte ZDE!

Slávističtí fanoušci v kotli od začátku utkání skandovali tradiční pokřik "Pelta ven" a přidával se k nim celý stadion. Asi dvakrát či třikrát se ozvalo "Pelta je č...k".

Hlasatel několikrát žádal příznivce, aby se zdrželi vulgárních výrazů, skandování proti Peltovi ale pokračovalo, i když většinou bez nadávek. Ve 33. minutě sešel k hrací ploše delegát a rozhodčí před rohovým kopem Jablonce na chvíli přerušil zápas. Po necelých dvou minutách dal pokyn k pokračování hry.

"Bylo to docela dlouhé, chvíli se tam stálo. Ale když je to pravidlo dané, nedá se s tím nic dělat. Musejí s tím počítat oba týmy. Musí se hrát pak dál," konstatoval slávistický záložník Jaromír Zmrhal.

Pelta dnes shodou okolností na semináři apeloval na delegáty, aby v případě vulgarit neváhali utkání přerušit a v krajních případech ho i ukončit. O opatření rozhodl minulý týden výkonný výbor asociace.

"Pokud je to nové pravidlo, tak by ho měli uplatňovat, ať se týká kohokoliv. Takhle na to koukám," podotkl jablonecký kouč Roman Skuhravý.

 

Právě se děje

teď

Zpomalování růstu cen se v březnu zastavilo, inflace stoupla na 2,3 procenta

Meziroční inflace v březnu stoupla z únorových 2,1 procenta na 2,3 procenta. Zpomalování meziročního růstu spotřebitelských cen v Česku se po sedmi měsících zastavilo. Vyplývá to z údajů, které v úterý zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Inflace předtím vytrvale klesala od loňského července, kdy dosáhla 3,4 procenta. Analytici odhadovali, že březnová meziroční inflace bude činit až 2,4 procenta. Meziměsíčně ceny vzrostly v březnu o 0,2 procenta.

Největší podíl na březnovém meziročním zvýšení inflace měl podle statistiků růst cen pohonných hmot. "Průměrná cena benzinu Natural 95 byla 30,47 koruny za litr a jednalo se o nejvyšší hodnotu od loňského února. Průměrná cena motorové nafty pak byla 29,14 koruny za litr a šlo o nejvyšší cenu od loňského března," sdělila vedoucí oddělení statistiky spotřebitelských cen ČSÚ Pavla Šedivá.

Zdroj: ČTK
před 5 minutami

Sto dnů před startem OH v Tokiu mají Češi jistých jen 44 míst

Sto dnů před zahájením odložených olympijských her v Tokiu má česká výprava zajištěných 44 účastnických míst, z toho 12 na jméno. Sportovní ředitel Českého olympijského výboru Martin Doktor věří, že do konce kvalifikačních bojů by se toto číslo mohlo přehoupnout přes stovku. Na předchozích letních hrách v Riu de Janeiro v roce 2016 startovalo 104 českých sportovců, nejméně od OH 1956 v Melbourne.

"Přáli bychom si, aby ve výpravě bylo víc než sto sportovců. Hodně bude záležet na tom, zda uspějí basketbalisté," řekl Doktor. Satoranského a spol. čeká necelý měsíc před startem her náročná kvalifikace v Kanadě, ostatní kolektivní sporty už šanci na postup ztratily.

před 6 minutami

Slovák odsouzený v Česku za propagaci teroristického hnutí podal stížnost

Slovák Dominik Kobulnický, jenž si má odpykat pět let za propagaci teroristického hnutí, podal ústavní stížnost. Jde o poslední šanci, jak zvrátit rozsudek, který loni v listopadu potvrdil Nejvyšší soud. Podání stížnosti je patrné z justičních databází. Podle mluvčí Ústavního soudu Miroslavy Číhalíkové Sedláčkové o podnětu zatím není rozhodnuto.

Muž ve svém pražském bytě skladoval chemikálie, ze kterých by bylo možné vyrobit výbušninu. Na Facebooku pak sdílel fotografie a příspěvky radikálních islamistů. Městský soud v Praze mu uložil šest a půl roku vězení. Uznal jej vinným z obecného ohrožení a z propagace hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka - konkrétně takzvaného Islámského státu a Kavkazského emirátu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy