Slavia zdolala Slovácko a je blízko záchraně

Karol Kisel se letos trefil už posedmé, tentokrát jeho gól skolil Slovácko
Hlavní postavou zápasu se stal kapitán Karol Kisel, jenž vstřelil jedinou branku zápasu.
Nejlepší střelec ´sešívaných´ se trefil ve 26. minutě, kdy si naběhl z druhé vlny a využil centru Matúše Čonky.
Na jeho střelu byl brankář Dušan Melichárek krátký.
Pro Kisela to byl už sedmý gól v této sezoně.
22. 4. 2013 19:51
Slavia v dohrávce 24. kola porazila Slovácko 1:0.

Praha - Fotbalisté Slavie porazili v dohrávce 24. kola Gambrinus ligy Slovácko 1:0 a výrazně se přiblížili jistotě záchrany.

O vítězství Pražanů rozhodla jediná branka Karola Kisela, jenž ve 26. minutě vstřelil z hranice velkého vápna svůj sedmý gól sezony.

Svěřenci kouče Petra Rady poskočili se 30 body na osmou příčku, Slovácko má o šest bodů méně a patří mu 11. místo.

Nejprve hrozili hosté, pak rozhodl Kisel

´Sešívaní´ chtěli Moravanům oplatit podzimní porážku 0:3, první střely si však vypracovali hosté. Daníček už ve 4. minutě tvrdým pokusem z dálky prověřil Čontofalského, tentýž hráč o chvíli později nůžkami přestřelil.

Po hluché desetiminutovce se do hry dostali také domácí. Nebezpečí pro branku Slovácka znamenal především Skácel, gólově se však prosadil až Kisel, jehož z druhé vlny našel centr Čonky.

Blízko zvýšení byl na konci první půle Skácel, ale jeho hlavičku do šibenice Melichárek skvěle vyrazil. Hned po přestávce selhal ve velké šanci hostující Košút a individuální akci promarnil Kisel.

Jediný střelec zápasu měl ještě jednu velkou šanci, z voleje však zamířil nad bránu. Slavia se v závěru zápasu soustředila na pečlivou defenzivu. Slovácko se tak již do nebezpečné příležitosti nedostalo a připsalo si pátou ligovou porážku v řadě.

24. kolo první fotbalové ligy:

SK Slavia Praha - 1. FC Slovácko 1:0 (1:0)
Branka: 26. Kisel. Rozhodčí: K. Hrubeš - Nádvorník, Dobrovolný. ŽK: Hubáček, Bortel - Haša, Košút. Diváci: 5449.

Slavia: Čontofalský - Nitrianský, Bortel, Hubáček, Čonka - Vošahlík, Petrák, Gecov (88. Zmrhal), Skácel (72. Juhar) - Kisel (89. Fenin) - Škoda. Trenér: Rada.
Slovácko: Melichárek - Reinberk, Mezlík (39. Trousil), Košút, Kubáň - Hlúpik, Hofmann (77. Šumulikoski), Daníček, Volešák - Kerbr - Haša (65. Kovář). Trenér: Habanec.

1. Plzeň 24 16 5 3 43:15 53
2. Sparta 24 16 5 3 41:16 53
3. Jablonec 24 11 8 5 42:30 41
4. Olomouc 24 11 7 6 34:24 40
5. Liberec 24 11 5 8 32:29 38
6. Dukla 24 9 10 5 40:28 37