Slavia zdolala Slovácko a je blízko záchraně

Karol Kisel se letos trefil už posedmé, tentokrát jeho gól skolil Slovácko
Hlavní postavou zápasu se stal kapitán Karol Kisel, jenž vstřelil jedinou branku zápasu.
Nejlepší střelec ´sešívaných´ se trefil ve 26. minutě, kdy si naběhl z druhé vlny a využil centru Matúše Čonky.
Na jeho střelu byl brankář Dušan Melichárek krátký.
Pro Kisela to byl už sedmý gól v této sezoně.
22. 4. 2013 19:51
Slavia v dohrávce 24. kola porazila Slovácko 1:0.

Praha - Fotbalisté Slavie porazili v dohrávce 24. kola Gambrinus ligy Slovácko 1:0 a výrazně se přiblížili jistotě záchrany.

O vítězství Pražanů rozhodla jediná branka Karola Kisela, jenž ve 26. minutě vstřelil z hranice velkého vápna svůj sedmý gól sezony.

Svěřenci kouče Petra Rady poskočili se 30 body na osmou příčku, Slovácko má o šest bodů méně a patří mu 11. místo.

Nejprve hrozili hosté, pak rozhodl Kisel

´Sešívaní´ chtěli Moravanům oplatit podzimní porážku 0:3, první střely si však vypracovali hosté. Daníček už ve 4. minutě tvrdým pokusem z dálky prověřil Čontofalského, tentýž hráč o chvíli později nůžkami přestřelil.

Po hluché desetiminutovce se do hry dostali také domácí. Nebezpečí pro branku Slovácka znamenal především Skácel, gólově se však prosadil až Kisel, jehož z druhé vlny našel centr Čonky.

Blízko zvýšení byl na konci první půle Skácel, ale jeho hlavičku do šibenice Melichárek skvěle vyrazil. Hned po přestávce selhal ve velké šanci hostující Košút a individuální akci promarnil Kisel.

Jediný střelec zápasu měl ještě jednu velkou šanci, z voleje však zamířil nad bránu. Slavia se v závěru zápasu soustředila na pečlivou defenzivu. Slovácko se tak již do nebezpečné příležitosti nedostalo a připsalo si pátou ligovou porážku v řadě.

24. kolo první fotbalové ligy:

SK Slavia Praha - 1. FC Slovácko 1:0 (1:0)
Branka: 26. Kisel. Rozhodčí: K. Hrubeš - Nádvorník, Dobrovolný. ŽK: Hubáček, Bortel - Haša, Košút. Diváci: 5449.

Slavia: Čontofalský - Nitrianský, Bortel, Hubáček, Čonka - Vošahlík, Petrák, Gecov (88. Zmrhal), Skácel (72. Juhar) - Kisel (89. Fenin) - Škoda. Trenér: Rada.
Slovácko: Melichárek - Reinberk, Mezlík (39. Trousil), Košút, Kubáň - Hlúpik, Hofmann (77. Šumulikoski), Daníček, Volešák - Kerbr - Haša (65. Kovář). Trenér: Habanec.

Hackeři napadli systém veřejné správy. Útoku čelila Praha i ministerstvo práce

Systém veřejné správy napadli ve čtvrtek hackeři. O masivním kybernetickém útoku informuje na Twitteru pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti), data magistrátu podle něj nebyla poškozena. Jedním z cílů bylo i ministerstvo práce a sociálních věcí, potvrdila serveru SeznamZprávy ministryně Jana Maláčová (ČSSD). Také podle ní se útočníkům nepovedlo data ukrást či vyřadit systémy ministerstva. Vyjádření Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) redakce zjišťuje.

"Došlo k masivnímu kybernetickému útoku na systémy veřejné správy. Magistrátní servery útok přežily. Byla provedena odstávka pro okamžitou bezpečnostní záplatu na emailový systém," uvedl Hřib na Twitteru. Dodal zároveň, že díky uchovávání více kopií dat najednou se na magistrátu data nepoškodila. Magistrát incident nahlásil na NÚKIB.

Hackeři se podle serveru SeznamZprávy zaměřili i na ministerstvo práce. "Ano, mohu tuto informaci potvrdit. Více ale věc komentovat nebudu," řekla serveru Maláčová.